خرابِ عشق خرابِ عشق .

خرابِ عشق

15دليل اصلي طلاق

15دليل اصلي طلاق

 

در زمان هاي گذشته زندگي مشترك افراد دوام و پايداري بيشتري داشت ، طلاق و طلاق توافقي را در كمتر در ميان زوجين مشاهده مي كرديم. در عصر حاضر به دليل عوامل مختلفي مانند مشكلات اقتصادي، شيوع بيماري هاي رواني، عوامل تحريك كننده ناشي از شبكه هاي اجتماعي و... طلاق متاسفانه بيشتر از گذشته صورت مي گيرد. خصوصا زوجيني كه بيشتر در معرض نگراني هاي مشكلات مالي بوده و عدم سازگاري با يكديگر دارند. حتي مشاهده شده همسراني هم كه بسيار سازگار بودند دست به طلاق زده اند.

اكنون اين سوال در ذهن شما پديد مي آيد كه چرا زندگي به طلاق منجر مي شود. در ادامه اين مطلب دلايل عمده صورت گرفتن اين اتفاق تلخ را بيان كرده ايم. با اين حال شايد اين ويژگي ها را افراد زيادي داشته باشند كه البته تا الان خوشبختانه زندگي خوشي دارند، اما بهتر است كه عوامل زمينه ساز طلاق هستند را شناخت، تا بتوان ديد بهتري به زندگي پيدا كرد.

1-ازدواج زودهنگام

 

افرادي كه در اوايل دوران جواني خود، زندگي مشترك را آغاز مي كنند، بيشتر از ديگران در معرض طلاق هستند. شايد ازدواج با همكلاسي دوران مدرسه و دانشگاه، بسيار خوشايند باشد، اما حقيقت امر اين است كه ازدواج هاي صورت گرفته در سنين بيست و چند سالگي به بالا، دوام بيشتري دارند. طبق تحقيقات صورت گرفته، افرادي كه تا 25 سالگي ازدواج نكرده اند، 24درصد كمتر خود را با خطر طلاق روبه رو كرده اند.

2-ازدواج سابق

 

طبق تحقيقات، احتمال طلاق با هر بار ازدواج بيشتر مي شود. بدين ترتيب ازدواج هاي دوم و سوم بيشتر با خطر طلاق مواجه هستند. عمده افراد فورا پس از طلاق و قبل از اينكه كاملا از ازدواج اول و شكست هاي روحي آن فارغ شوند، مجددا وارد رابطه جديدي مي شوند. بعضي افراد هم البته براي حفظ و تداوم ازدواج دوم خود به خاطر نبود يك خانواده منسجم، با مشكل مواجه مي شوند.

3-كمبود عقايد مذهبي

 

ايمان نقش پررنگي در جلوگيري از طلاق دارد. بر اساس تحقيقات، به اثبات رسيده است كه طلاق در ميان زن و شوهرهايي كه هر دو مذهبي بوده اند، نسبت به ساير افراد كمتر اتفاق افتاده است. اضافه بر اين، زوجيني كه عقايد ديني و مذهبي يكساني دارند در مقايسه با زوج هايي كه عقايد متفاوت از هم دارند، كمتر دچار طلاق مي شوند.

4-مسائل و مشكلات مالي

 

مسائل و مشكلات مالي خود نيز يك دليل براي افزايش آمار طلاق است. زوجيني كه در زندگي خود زير قرض و بدهي مي روند، نسبت به طلاق نزديكتر هستند. در حالت كلي ميتوان گفت كه رابطه مستقيمي ميان ماديات و نشاط افراد وجود دارد. زوجيني كه هميشه در فكر اين هستند كه چه چيزي را بايد تهيه كنند و يا براي كدام چيز صبر كنند، در مقايسه با افرادي كه مشكل مالي چنداني ندارند، كمتر حس شادابي و نشاط مي كنند. نكته تاسف بار اين است كه براي راهنمايي افراد و خانواده هايي كه مشكلات مالي عديده دارند و با آن دست و پنجه نرم مي كنند، منابع آگاه كننده و مشاوره اي چنداني وجود ندارد. اگر زوجين در طول يك هفته يك بار به خاطر مشكلات مالي با يكديگر جر و بحث مي كنند، طبق تحقيقات 30درصد بيشتر با طلاق مواجه هستند.

5-داشتن فرزند زياد خصوصا چندقلو

 

با اينكه فرزندان شيريني زندگي هستند، اما خانواده هايي كه با وجود فرزند چندقلو مجددا به فكر بچه دار شدن هستند، بايد توجه كنند كه زندگي آنها به مشكل خواهد خورد. زيرا فرزندان چندقلو نيازمند انرژي و وقت و هزينه بيشتري هستند. بسياري از خانواده هاي داراي فرزند چند قلو، در آينده مشكلات مالي زيادي را متحمل شده و نهايتا زندگي آنها از هم پاشيده خواهد شد.

6-ميزان تحصيلات

 

با اينكه ميزان تحصيلات ، براي زندگي مشترك دوام و پايداري به ارمغان نمي آورد، اما طلاق در خانواده هايي كه از لحاظ سطح تحصيلي در مرتبه بالاتري هستند، كمتر رواج دارد. زوجيني كه به سبب تحصيلات خود درآمد دارند و در زندگي خود امكانات بيشتري دارند، ازدواج راضي كننده اي نزد خود هم خواهند داشت. همچنين زنان تحصيل كرده بيشتر تمايل دارند كه شوهر آنها فردي همسطح و يا بالاتر از آنها در تحصيلات باشد.

7-نبود آموزش هاي كاربردي

 

مشاوره هاي پيش از ازدواج هم در كاهش آمار طلاق موثر هستند. در اين جلسات مشاوره، راهكارهاي حل مشكلات احتمالي در زندگي مشترك بيان مي شود و براي حل مشكلاتي كه در آينده ممكن است در زندگي زناشويي به وجود بيايند هم الزامي است. اما اغلب زوجين نسبت به شركت در جلسه هاي مشاوره قبل از ازدواج چندان جدي نيستند، كه اين خود مي تواند روند طلاق را صعودي تر از قبل كند.

8-طلاق پدر و مادر

 

عمده كودكان طلاق ، نسبت به ساير كودكان در ازدواج خود با مشكلات بيشتري مواجه هستند. اگر يكي از زوجين، كودك رشد يافته در خانواده طلاق باشد، 50درصد احتمال آنكه زندگي سرانجام جدايي داشته باشد، بيشتر است. همچنين احتمال طلاق در زوجيني كه هردوي آنها فرزند طلاق هستند، بسيار زياد است.

9-اختلاف سني زياد

 

از گذشته تاكنون علامت سوالي در ذهن همه وجود داشته كه اختلاف سني هم مي تواند زندگي زوجين را به طلاق بكشاند؟ اين سوال پاسخ منفي دارد چرا كه بر اساس بررسي هاي صورت گرفته، مناسب ترين اختلاف سني در ازدواج اين است كه شوهر 2 تا 10 سال از همسر خود بزرگتر باشد. آمار طلاق در چنين حالاتي كمتر از زماني است كه اختلاف سني بيشتر از 10 سال است يا زن بزرگتر از مرد است.

10-خيانت و پيمان شكني

 

در مورد خيانت همسر در ازدواج هم بررسي هاي زيادي صورت گرفته است كه البته به آمار دقيق منتهي نشده است. چيزي كه مشخص است اين است كه اين آمار بسيار نگران كننده و تاسف بار است. البته در حالت كلي خيانت ميان زوجين متاهل كمتر از زوج هاي با رابطه زياد و يا رابطه هاي بدون ازدواج، صورت مي گيرد. البته خيانت با توجه به سنين و ميزان آگاهي طرفين نيز، داراي جنبه هاي زيادي است. طبق مطالعات، زوج هاي باسابقه و مسن و آموزش ديده، بيشتر از سايرين نسبت به زندگي خود دلسوزي داشته و به پيمان خود پايبند هستند.

البته خيانت در برخي موارد عامل اصلي طلاق تلقي نمي شود، زيرا همسران خائن عمدتا مي توانند يكديگر را توجيه كرده و براي مدتي هم كه شده اين مشكل را به تعويق بيندازند. خيانت زماني شكل مي گيرد كه اعتمادي وجود نداشته باشد. اينگونه رابطه طرفين اختلال هايي را خواهد داشت. علاوه بر اين شخصي كه نسبت به او خيانت شده به خاطر حس طردشدگي از سوي همسرش، به رفتارها و حالات خشونت بار روي آورده كه اين كار در واقع نمك بر زخم رابطه آنها مي پاشد.

11-مشكلات جنسي

 

مشكلات جنسي گاهي دليل اصلي طلاق هستند و البته كه در برخي موارد هم تاثير غيرمستقيمي بر طلاق دارند. به اين شكل اول به خاطر مشكلات و ناسازگاري هاي جنسي يكي از زوجين به خيانت دست زده و سپس آتش خيانت شعله ور شده ناشي از ناسازگاري جنسي، زندگي آنها را تباه كرده و طلاق رخ مي دهد. اغلب افراد خيانت كننده، دليل خيانت خود را همين مورد عنوان مي كنند.

متاسفانه زوج هايي كه از لحاظ جنسي با يكديگر ناسازگار هستند، مشكلدار مي شوند. در اين حالت يكي از طرفين حس مي كند تحت فشار قرار دارد در حالي شخص مقابل او احساس بي اعتنايي و بي توجهي نسبت به شريك زندگي خود دارد. گاها هم اين اتفاق زماني اتفاق مي افتد كه از ازدواج زوجين مدت مديدي گذشته و آنها احساس مي كنند كه زندگي آنها ديگر آن شور و نشاط قبل را ندارد. بسياري از طلاق ها كه پس از گذشت سالها از زندگي مشترك صورت مي گيرد، ممكن است نشات گرفته از همين دليل باشد.

12-اعتياد

 

در بيشتر موارد اعتياد به خودي خود در زندگي مشكل درست نمي كند، بلكه اثرات مخرب آن زندگي را به نيست و نابودي مي كشد. مثلا فردي كه معتاد است به سبب اعتياد ممكن است دروغ بگويد و يا دزدي كند، لذا از لحاظ قانوني رفتار او مشكل دارد. اينگونه حالات، فشار روحي و رواني روي زوج مقابل را زياد مي كنند. البته كه برخي مي توانند با اعتياد همسر خود مدارا كنند و از آنها حمايت كنند، اما برخي هم به دليل اهتمام ورزي به سلامت خودشان هم كه شده، ميل به طلاق دارند. در سال 2014 در اين باره تحقيقاتي صورت گرفت كه نتايج آن بسيار نااميدكننده بود كه البته چيزي غير اين هم انتظار نمي رفت. در اين تحقيقات يافت شد كه آمار طلاق در افراد معتاد به الكل 15.5 درصد است كه خود آمار زيادي محسوب مي شود.

13-مشكلات روحي و رواني

 

طبق آمار، طلاق در خانواده هايي كه يكي از همسران يا هردوي آنها افسردگي و استرس داشته و يا مشكلات روحي و رواني دارند، بسيار شايع است. مشكلات رواني مي تواند نشات گرفته از اعتياد و يا اختلالات دوقطبي باشد. در تحقيقات به اثبات رسيد كه 90درصد ازدواج هايي كه يكي از زوجين از اختلال قطبي رنج مي برد، سرانجامي جز طلاق نخواهد داشت. با اينكه در رابطه با ساير بيماري هاي رواني آمار كمتري را شاهد هستيم، اما باز هم آمار طلاق در ميان آنها رشد زيادي دارد. بر اساس مشاهدات انجام شده در هند، 42درصد ازدواج هايي كه در آن يكي از زوجين دچار بيماري شيزوفرني است، به طلاق ختم مي شود.

مثل اعتياد، بيماري هاي رواني هم هم عامل اصلي طلاق نيستند، بلكه حالاتي كه از اين بيماري ها پديد مي آيد، راه به طلاق دارد. مثلا افرادي كه اختلال دوقطبي دارند بيشتر از بقيه افراد حملات فيزيكي و خشونت بار دارند. اينگونه اين افراد و به علاوه آنها مبتلايان به افسردگي بيشتر به همسران خود خيانت مي كنند.

14-اختلاف عقيده در تربيت فرزندان

 

اكثر والدين درباره تربيت فرزندان و پرورش آنها اختلاف نظر پيدا مي كنند. البته برخي موارد نيز قبل از اينكه چنين اختلافاتي شكل بگيرد، طلاق مي گيرند و به همين راحتي تربيت و پرورش فرزندان را با چالش هايي رو به رو مي كنند. پس بهتر است قبل از ازدواج در مورد انتظارات خود درباره تربيت كودكان مفصلا با يكديگر بحث و تبادل نظر كنند چرا كه ممكن است زندگي آينده آنها به احتمال زياد مسير طلاق را در پيش بگيرد.

15-شبكه هاي اجتماعي

 

شبكه هاي اجتماعي نيز در طلاق دخيل هستند. در سال 2015 تحقيقي به همين منظور صورت گرفت و نتيجه اينگونه حاصل شد كه از هر 7 ازدواج يك ازدواج به خاطر اعتياد همسر به شبكه هاي اجتماعي به طلاق ختم مي شود. در اين تحقيق از هر 4 نفر، يك نفر اذعان داشت كه حدودا هفته اي يكبار مجادله هاي خانوادگي آنها مربوط به شبكه هاي اجتماعي است. با اينكه شايد اين يكي از دلايل اصلي طلاق نباشد، اما با اين حال دعواهاي صورت گرفته به خاطر همين موضوع مي تواند زمينه طلاق را مهيا كند.

شانس خود را بيازماييد

چنانچه در زندگي مشترك، مشكلاتي داريد كه ممكن است شما را به طلاق مشتاق كند، اگر فكر مي كنيد كه مي توانيد اين مشكلات را با گفت و گو و صحبت حل و فصل كنيد، حتما اين كار را بكنيد. اين كه چه قدر موفق خواهيد بود مهم نيست، مهم آن است كه تلاش خود را در بيشترين حد ممكن به كار بسته ايد. روش هايي هستند كه با استفاده از انها مي توانيد پايه و اساس زندگي خود را مستحكم تر كرده و زندگي مشترك خود را از خطرات طلاق در امان بداريد.

با همه اينها اگر عزم جدي براي طلاق داريد و رابطه شما به بن بست طلاق رسيده است، حتما به دنبال يك مشاور خوب و معتمد باشيد. در طلاق هدف اين است كه مسالمت آميز و با صلح اين رابطه ختم شود چرا كه طرفين رابطه دچار مشكلات و صدمات روحي كمتري شوند.

جهت دريافت مشاوره طلاق و طلاق توافقي  با مشاوران مجرب گپچه با ما در ارتباط باشيد.

 

منبع: گپچه

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۲:۱۹ توسط:صمن موضوع:

قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

اخبار شركت ها

ncrg_m5.jpg

گوشي هاي هوشمند در چندسال اخير به همراهان هميشگي و روزمره ما تبديل شده اند و در طول روز، همه ما امور بسيار زيادي را با اين وسايل كاربردي انجام مي دهيم. اگر چه در گذشته كاربرد تلفن هاي همراه تنها به تماس و پيامك محدود مي شد، اما امروزه با پيشرفت و به روزرساني سيستم عامل هاي اندرويد و ios، بسياري از امور از جمله سرگرمي و بازي، انجام امور بانكي و پرداخت، خريد و فروش، آموزش مجازي و … از طريق تلفن هاي همراه انجام مي شود. ظرافت گوشي هاي هوشمند سبب شده است تا اين وسايل بسيار آسيب پذير باشند. به همين دليل تحت شرايط گوناگون، ممكن است گوشي ها دچار اشكال شوند و نياز به تعمير پيدا كنند. در بسياري از مواقع، تعمير با تعويض قطعات موبايل انجام مي شود. در اين زمان است كه سوالاتي براي كاربران ايجاد مي شود. از جمله اينكه چگونه مي توان بهترين قطعات موبايل را خريداري كرد؟ يا اينكه در خريد قطعات موبايل به چه نكاتي بايد توجه كرد؟ در ادامه اين مقاله قصد داريم ضمن معرفي مهم ترين نكات خريد قطعات گوشي ، شما را با دو موضوع مهم مرتبط با اين زمينه يعني خريد قطعات گوشي هواوي و خريد قاب گوشي آشنا كنيم. اگر شما هم قصد خريد قطعات موبايل را داريد، تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد.

چرا نياز به خريد قطعات موبايل داريم؟

 

Top of Form

Bottom of Form

 

در ابتدا به بررسي اين موضوع مي پردازيم كه چرا نياز به خريد قطعات گوشي داريم؟ گوشي هاي هوشمند به طور عمده از دو بخش نرم افزار و سخت افزار تشكيل شده اند. بخش نرم افزاري گوشي، بيشتر به سيستم عامل، رابط كاربري و … مربوط مي شود. در صورتي كه مشكل نرم افزاري براي يك گوشي پيش بيايد، به سادگي با برنامه ريزي دوباره يا آپديت نرم افزاري مي توان آن مشكل را حل كرد. بخش سخت افزار شامل تمامي اجزا و قطعات موبايل است. حل مشكلات سخت افزاري به سادگي حل مشكلات نرم افزاري نيست. بلكه امكان دارد به دليل خرابي يا سوختن يك قطعه از قطعات موبايل ، نياز به تعويض آن وجود داشته باشد. حل مشكلات سخت افزاري امري تخصصي است و توسط افراد آشنا به زمينه تعميرات موبايل انجام مي شود و معمولا نياز به تجهيزات تعميرات موبايل نيز دارد.

تعميركاران گوشي ، براي حل مشكلات گوشي هاي كاربران اقدام به خريد قطعات موبايل مي كنند و قطعات معيوب را با قطعات سالم جايگزين مي كنند. به اين ترتيب مشكلات سخت افزاري گوشي هاي هوشمند حل مي شود.

 

در خريد قطعات موبايل به چه نكاتي توجه كنيم؟

 

همانطور كه پيش تر نيز گفته شد، خريد قطعات موبايل به دليل تاثير زياد اين قطعات در سلامت تلفن هاي همراه، بسيار اهميت دارد و بايد در خريد آن دقت و توجه زيادي داشت. اين امر به ويژه براي مراكز معتبر تعمير موبايل و لوازم هوشمند كه اقدام به خريد عمده قطعات موبايل مي كنند، اهميت بسياري دارد.

خريد قطعات موبايل اصلي ، يكي از نكاتي است كه امروزه همه افرادي كه قصد تعمير گوشي خود را دارند، به دنبال آن هستند. اما واقعيت خريد قطعات موبايل اصلي چيست؟ بايد بدانيد كه قطعات موبايل اصلي همان قطعاتي هستند كه شركت سازنده در هنگام ساخت گوشي، روي آن نصب مي كند. قطعاتي كه به عنوان قطعات موبايل به بازار عرضه مي شوند، معمولا توسط شركت هاي ديگر ساخته مي شوند و در رده هاي كيفي مختلف به بازار عرضه مي شوند. پس در خريد قطعات گوشي ، بيشتر بايد به رده كيفي و شركت سازنده قطعات توجه داشت.

 

خريد قطعات گوشي هواوي

 

برند هواوي يكي از مشهورترين برندهاي موجود در بازار جهاني و به ويژه بازار كشور ماست كه چندسالي است با عرضه گوشي هاي بسيار باكيفيت در انواع و رده هاي كاربري گوناگون، توانسته است نظر همه كاربران را از كاربران مبتدي تا كاربران حرفه اي به خود جلب نمايد. گوشي هاي هواوي در سري هاي مختلفي به بازار عرضه شده اند كه سري P سري پرچمدار و سري Y ، گوشي هاي ميان رده و اقتصادي اين برند را شامل مي شوند. گوشي هاي هواوي ، به ظرافت مشهور هستند و در عين برخورداري از مقاومت مناسب، ممكن است به دليل شرايط نامطلوب محيطي ، افتادن و يا عدم نگهداري صحيح، دچار آسيب شوند. آسيب به گوشي هاي هواوي ممكن است سطحي باشد و تحت شرايطي نيز ممكن است نياز به تعمير گوشي وجود داشته باشد. تعمير گوشي هاي هواوي با خريد قطعات گوشي هواوي و تعويض قطعات معيوب به سادگي انجام مي شود. با توجه به فراواني گوشي هاي هواوي در بازار، شركت هاي سازنده قطعات موبايل، قطعات گوشي هواوي را در انواع مختلف و با كيفيت هاي گوناگون به بازار عرضه كرده اند. اگر قصد خريد قطعات گوشي هواوي را داريد، حتما به كيفيت قطعات توجه داشته باشيد. زيرا خريد قطعات بي كيفيت ممكن است نياز به خريد مجدد اين قطعات را ايجاد كند يا در حالت بدتر، سبب وارد شدن آسيب به ساير بخش هاي سالم گوشي شود.

خريد قاب گوشي چه اهميتي دارد؟

در اين مقاله به بررسي نكات مهم در خريد قطعات گوشي پرداختيم. اما در اينجا قصد داريم يكي از پركاربردترين لوازم جانبي را به شما معرفي كنيم كه استفاده از آن، از ايجاد بسياري از مشكلات سخت افزاري براي گوشي ها جلوگيري مي كند و نياز به تعمير و خريد قطعات موبايل را از بين مي برد. اين لوازم جانبي كاربردي كه امروزه همه شما با آن آشنايي داريد، كاور و قاب گوشي است .  قاب گوشي امروزه در انواع مختلفي به بازار عرضه شده است تا سليقه و نياز كاربران را در همه رده ها برطرف سازد.

قاب گوشي با ايجاد لايه اي محافظ در اطراف بدنه گوشي شما، مانع از وارد شدن آسيب هاي فيزيكي به بدنه مي شود و به اين ترتيب، تا حد زيادي از آسيب به قطعات موبايل جلوگيري مي كند. پس با خريد قاب گوشي مي توانيد سلامت گوشي هاي خود را تضمين كنيد و طول عمر گوشي را افزايش دهيد.

 

طرح قاب گوشي يكي ديگر از مواردي است كه كاربران در هنگام خريد قاب گوشي مدنظر قرار مي دهند. قاب هاي گوشي در طرح هاي متنوعي به بازار عرضه شده است تا سليقه همه كاربران را به خوبي پوشش دهد. قاب فانتزي ، قاب طرح دار ، قاب ورزشي ، قاب طرح فيلم هاي سينمايي ، قاب طرح چوب ، قاب شفاف ، قاب آينه اي و … انواعي از طرح هاي متنوع قاب هاي موجود در بازار هستند. انتخاب طرح قاب امري سليقه اي است و بيشتر به علايق و سلايق كاربران مربوط مي شود.

بهترين قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

سوال رايج همه كاربران اين است كه با اين تفاسير، بهترين قطعات موبايل را از كجا مي توان خريد؟ پاسخ اين سوال، خريد از مراكز معتبر و فروشگاه هاي تخصصي قطعات موبايل است. اگر قصد خريد قطعات موبايل را داريد، بهتر است به فروشگاه هاي آنلاين قطعات موبايل يا مراكز معتبر قطعات گوشي مراجعه كنيد. خريد از فروشگاه هاي معتبر چند مزيت دارد. نخست اينكه با خريد بهترين قطعات گوشي ، طول عمر گوشي خود را افزايش مي دهيد. از طرف ديگر، قطعات موبايل را با بهترين قيمت خريداري مي كنيد. همچنين خيال شما از بابت كيفيت قطعات راحت خواهد بود. پس همواره سعي كنيد در صورت نياز به خريد قطعات موبايل، اقدام به خريد از مراكز و فروشگاه هاي معتبر قطعات گوشي نماييد.

 

منبع:  سايت چيكاو

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۰۷:۲۳ توسط:صمن موضوع:

طراحي سايت ريسپانسيو چيست؟

طراحي سايت ريسپانسيو چيست؟

اينترنت بسيار سريع تر از پيش بيني هر شخصي به صورت ديوانه وار در حال رشد مي باشد. در چند سال گذشته افزايش دستگاه هاي موبايلي نيز جهان را تحت تاثير قرار داده است. همچنين استفاده از اينترنت موبايل ها يا تلفن هاي همراه نيز هم پاي رشد استفاده از خود اينترنت در حال افزايش مي باشد .

اين روز ها بسيار سخت است كه شخصي را پيدا كنيم كه يك يا چندين دستگاه موبايلي متصل به اينترنت نداشته باشد. دربريتانيا تعداد دستگاه هاي موبايل از تعداد جمعيت اين كشور بيشتراست، و اين روند به پيشي گرفتن استفاده از اينترنت موبايل نسبت به استفاده اينترنت دسكتاپ خواهد انجاميد. با رشد استفاده از اينترنت موبايل، اين پرسش مطرح مي شود كه چگونه مي بايست وب سايت هايي مناسب براي تمامي كاربران بسازيم. پاسخ صنعت و علم به اين سوال به طراحي وب سايت هاي ريسپانسيو (responsive web design) رسيده است كه به اختصار RWD ناميده مي شود.واژه طراحي وب سايت ريسپانسيو توسط آقاي Ethan Marcotte ابداع شد و تا حدود زيادي نيز توسط ايشان توسعه يافت. طراحي سايت تهران     

در يكي دو سال اخير توجه زيادي به اين نوعي از طراحي سايت شده است، طراحي ريسپانسيو حتي اپليكيشن هاي اختصاصي را به چالش مي كشد و مواردي ديده شده كه صاحبان سايت هاي معتبر به جاي تمركز روي اپليكيشن ها به طراحي ريسپانسيو روي آورده اند . از ديگر مواردي كه باعث اهميت موضوع ريسپانسيو بودن سايت ها مي شود تنوع سيستم عامل ها و مرورگر هاي موجود در بازار مي باشد. سايت ريسپانسيو توانايي مچ شدن و سازگاري با انواع سيستم عامل ها (ويندوزاندرويد – لينوكس – IOS– مكينتاش- يونيكس و…) و انواع مرورگر هاي جديد و قديمي عرضه شده را دارند كه اين خود يكي از مهم ترين نقاط قوت اين نوع سايت ها مي باشد ، ريسپانسيو به معناي پاسخ گرا يا واكنش گرا مي باشد. به اين معنا كه طراحي وب سايت به گونه اي مي باشد كه در صفحات مختلف و ابزارهاي متفاوت سايت به درستي نمايش داده مي شود، به عنوان مثال براي طراحي وب سايت زماني كه شما از طريق گوشي يا تبلت سايت را تماشا مي كنيد ساختار ظاهري سايت به گونه اي تغيير پيدا مي كند كه قابليت پيمايش سايت در اين ابزارها به راحتي فراهم گردد. از طرفي در مانيتورهاي با رزولوشن بالا نيز وب سايت به گونه اي مناسب نمايش داده مي شود و به عبارت ديگر كاربران با هر ابزاري سايت شما را تماشا مي كنند از محتوا و ظاهر سايت شما كمال استفاده را خواهند برد . طراحي سايت اختصاصي

از مزيتهاي متد طراحي ريسپانسيو مي توان به نكات زير اشاره نمود:

نياز به راه اندازي نسخه موبايل جداگانه براي سايت شما نيست و هزينه هاي توسعه و نگهداري وبسايت كاهش خواهد يافت. در طراحي سايت يك نگاه واحد وجود دارد و ديگر شاهد چند پارگي نسخه هاي مختلف سايت خود نيستيد. مي توان از مزايايي سايت هاي ريسپانسيو به صرفه جويي در زمان ، صرفه جويي در هزينه ، افزايش ترافيك سايت ، سبقت از رقيبان ، جلوگيري از محتواي تكراري اشاره كرد .     طراحي سايت شركتي

 1. سازگاري با دستگاههاي مختلف

مهمترين مزيت طراحي سايت رسپانسيو سازگاري آن با انواع دستگاهها با رزولوشن هاي مختلف است. در اين نوع طراحي ساختار كلي وب سايت بصورت اتوماتيك همراه با تصاوير، فونتها و لايه ها مطابق با سايز هر دستگاه تغيير داده شده و نماي بصري لذت بخشي براي بازديد كننده پديد مي آورد.

2. مديريت آسان

در گذشته يكي از راهكارهاي نمايش نسخه بهينه براي موبايل طراحي چند قالب و آدرس متفاوت براي دستگاههاي مختلف بود. اين روشها كار مديريت و بروزرساني وب سايت ها را دشوار مي ساخت چرا كه نياز به سايزبندي مجدد تصاوير و ... در پلتفرم هاي ايجاد شده داشت. ولي درطراحي رسپانسيو اين مشكلات وجود نداشته و در اصل يك قالب گرافيكي با قابليت پاسخگويي به دستگاههاي مختلف ايجاد مي گردد. ساخت سايت   

3. بهبود سئو (بهينه سازي موتورهاي جستجو)

از آنجا كه در طراحي رسپانسيو ديگر آدرس اينترنتي مجزا براي نسخه موبايل ايجاد نمي گردد، لذا تمامي كاربران دستگاههاي مختلف از يك آدرس بازديد مي كنند و ديگر خبري از نگراني در مورد مطالب تكراري در سايت و امتياز منفي از جانب گوگل نمي باشد.

4. افزايش نرخ تبديل بازديد كننده به مشتري

طبق تحقيقات انجام شده از آنجا كه ريزش بازديد كنندگان موبايل در وب سايت هاي ريسپانسيو پايين مي باشد و اين نوع طراحي پاسخگوي اين نوع بازديدكنندگان هست، لذا نرخ تبديل بازديد كنندگان به مشتري نيز بالا رفته و باعث رشد فروش كالا و يا خدمات شما مي گردد.

5. تجربه كاربري مناسب

همه ما با وبگردي توسط موبايل بارها به وب سايتهايي برخورديم كه طراحي نا سازگار آنها با دستگاههاي موبايل ما را از بازديد آن وب سايت منصرف ساخته است. متد جديد طراحي سايت حرفه اي رسپانسيو و واكنشگرا اين مشكلات را نداشته و تجربه كاربري خوبي را به يوزر القاء مي نمايد. شركت طراحي سايت     

تمامي صفحات شما يك آدرس (URL) دارند. تا به حال به اين فكر كرده ايد كه اگر نسخه موبايل جداگانه اي براي يك سايت داشته باشيد و كاربري از طريق موبايل وارد سايت شده و لينكي را با دوست خود كه با لپ تاپ كار ميكند به اشتراك بگذارد چه خواهد شد؟ با طراحي واكنش گرا ديگر نگران نوع دستگاه كاربر سايت خود نيستيد. لپ تاپ؟ تبلت؟ موبايل؟ يا حتي دستگاهي كه هنوز وارد بازار نشده؟ مهم نيست شما همه رو پشتيباني مي كنيد ،شركت طراحي سايت باني سايت با بهره گيري از قالب ها و CMS هاي اختصاصي قادر به ساخت ، بهبود و بهينه سازي انواع سايت هاي رسپانسيو مي باشد .

 1. http://kvn-electronic.royablog.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A
 2. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/18/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A
 3. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/16/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87+%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86
 4. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/14/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF
 5. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A
 6. http://iran-electronic.royablog.ir/post/18/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A
 7. http://iran-electronic.royablog.ir/post/16/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87+%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86
 8. http://iran-electronic.royablog.ir/post/14/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF
 9. http://iran-electronic.royablog.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A
 10. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/19/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 11. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/17/Car-site-design--car-show-site-design.html
 12. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/15/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 13. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/13/Sports-site-design.html
 14. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/10/Sports-site-design.html
 15. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/16/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 16. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/14/Car-site-design--car-show-site-design.html
 17. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/12/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 18. https://web24.blogiran.net/Post/11/%D8%AF%D8%B1+%D8%AD%D8%A7%D9%84+%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87+%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9...
 19. https://web24.blogiran.net/Post/17/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 20. https://web24.blogiran.net/Post/15/Car-site-design--car-show-site-design.html

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۴۷:۱۱ توسط:صمن موضوع: