خرابِ عشق خرابِ عشق .

خرابِ عشق

روش نگهداري انواع زعفران

روش نگهداري انواع زعفران

 

يكي از گياهاني كه كاربرد بسيار زيادي در طبخ انواع غذاهاي ايراني دارد زعفران مي باشد. اين گياه جادويي نه تنها براي خوش طعم كردن غذاها به كار مي رود، بلكه مصرف دارويي نيز دارد و از اين گياه در تهيه انواع داروهاي گياهي جهت درمان بيماري هاي مختلف بهره گرفته مي‌شود‌.

محصولي كه از گياه زعفران به دست مي آيد به صورت ادويه مورد استفاده قرار مي گيرد. گياه زعفران داراي انواع مختلفي است و شيوه نگهداري هر كدام از آنها با ديگري تفاوت دارد.

در اين مطلب تمامي  شيوه هاي نگهداري مختلف زعفران را بيان ميكنيم  تا در صورت خريد زعفران با روش هاي نگهداري طولاني مدت آن آشنا باشيد.

طبقه بندي زعفران

زعفران را مي توان بر اساس نوع چينش به صورت زير طبقه بندي كرد :

زعفران سرگل

زعفران نگين

زعفران پوشال

زعفران دسته يا دختر پيچ

خامه‌ زعفران

 

زعفران سرگل

اين نوع از زعفران رايج‌ترين نمونه زعفران است و اغلب مشتريان اين نمونه از زعفران را بيشتر مي‌شناسند.

در اين نمونه از قسمت زردي زعفران يا ريشه  آن خبري نيست و فقط قسمت قرمز رنگ زعفران يا كلاله آن به صورت جدا جدا و تميز كرده وجود دارد.

زعفران سرگل با نام هاي ديگري چون سر قلم، سر ريشه و ممتاز هم شناخته مي‌شود و در خارج از كشور هم به عنوان All-Red (كاملا قرمز) شناخته مي‌شود كه زعفران ممتاز مقداري خامه هم به همراه دارد؛ نهايتا اينكه در بين انواع زعفران، سرگل بيشتر از بقيه مصرف دارد.

زعفران پوشال

اگر بخواهيم اين نوع زعفران را با بقيه انواع مانند سرگل مقايسه كنيم، اين محصول مقداري زردي به همراه دارد اما درصد بيشتري از اين محصول را كلاله قرمز رنگ تشكيل مي‌دهد و فقط درحدود ? الي ? ميلي‌متر، خامه دارد.

در مقايسه با انواع زعفران ها مثل دسته اين محصول بخاطر وجود داشتن حجم بيشتري از  كلاله، رنگ دهي بالاتري دارد. بخاطر تركيب مقداري از خامه با كلاله در اين محصول، مشتريان هم اعتماد بيشتري هم به اين محصول براي اصل بودن آن دارند. زعفران پوشال داراي درجه بندي از درجه يك تا درجه سه است.

زعفران نگين

اين نوع زعفران حاوي رشته هاي قرمز رنگ ، ضخيم و بلند است و در مقايسه با پوشال معمولي زعفران نگين فاقد خامه مي باشد.

در ميان انواع زعفران، اين مدل خاصيت رنگ دهي فوق العاده بالايي دارد، هم چنين بسيار معطر است، و از نظر ظاهري، زعفران نگين بسيار حجيم و زيبا است.

زعفران دسته يا دخترپيچ

زعفران دسته تمامي رشته زعفران مي باشد كه  از ريشه سفيد تا كلاله قرمز رنگ آن را شامل مي شود.

اگر به تصوير اين نوع از زعفران نگاهي بيندازيد كلاله هاي قرمز رنگ را به همراه خامه خواهيد ديد. در اين نوع رشته هاي زعفران  را به صورت يك سويه و يا دو سويه بر روي هم قرارداده و به وسيله نخ آن‌ها را اصطلاحا دسته پيچ كرده و سپس خشك مي نمايند.  در ميان انواع زعفران، از اين محصول به عنوان ظاهر واقعي آن ياد مي‌شود.

 

نگهداري از زعفران

شيوه نگهداري زعفران در انواع مختلف آن هيچ تفاوتي ندارد و تمام انواع زعفران به يك صورت نگهداري مي شوند.

اين ادويه خوش عطر در دماهاي پايين پايداري رنگ و عطر بهتري دارد. در دماهاي بالا خواص آن از بين مي رود.

اگر دماي محيط گرمتر از حد معمول باشد مي توانيد براي حفظ كيفيت زعفران آن را در يخچال نگهداري نماييد، از جمله عواملي كه در نگه داري زعفران بايد به آن توجه شود ميزان رطوبت محيط است، يعني اينكه بايد رطوب كم باشد.

در غير اين صورت زعفران رطوبت محيط را به خود جذب مي‌كند و باعث مي شود رنگ و بوي خوب خود را از دست بدهد.

روش هايي كه استفاده مي شود براي افزايش ماندگاري زعفران است زيرا كيفيت زعفران مهمترين موضوع براي مصرف كننده است. شيوه هاي گوناگوني براي حفظ كيفيت زعفران و نگه داشتن آن در شرايط مناسب وجود دارد.

جهت نگهداري زعفران در انبار قفسه هايي از جنس فلز و يا پالت كار مورد استفاده قرار ميگيرد ، زيرا  اين قفسه ها از رسيدن رطوبت به زعفران ها جلوگيري مي‌كنند.

عامل ديگري كه در نگهداري بهتر زعفران ها كمك مي كند روش خشك كردن و بسته‌بندي زعفران است. جهت حفظ كيفيت زعفران بايد به صورت استاندارد آن ها را خشك و بسته بندي كرد.

دماي مناسب محيط براي زعفران يكي از موارد مهم در اين زمينه است. بهترين دما براي زعفران خشك و بسته بندي شده 16 درجه سانتيگراد مي باشد.

عدم وجود رطوبت و نور در محيط نگهداري زعفران بسيار مهم است و بهترين شرايط نگهداري براي زعفران، محيطي تاريك و بدون رطوبت است.

زعفران ها بايد هر ماه يك بار از لحاظ شرايط نگه داري و كيفيت بررسي شوند.

نگهداري در منزل

شيوه نگهداري زعفران هرچند به مقدار كم در منزل مانند نگهداري در انبار است. براي نگه داشتن زعفران در شرايط مناسب بهتر است ابتدا آن را به صورت كامل خشك و آسياب كرده و در ظرفي كه جريان هوا نداشته باشد قرار دهيد

بهتر است كه زعفران هارا به صورت وكيوم شده درون يخچال قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه هيچگونه رطوبتي نبايد به زعفران ها برسد و همچنين دماي مكاني كه زعفران ها در آن جا نگهداري مي‌شود نبايد بيش از حد گرم باشد زيرا باعث مي‌شود كه زعفران ها خاصيت خود را از دست بدهند.

ترجمه و جمع آوري: واحد تحقيق و توسعه شركت

 زعفران بهرامن

منبع : جام جم آنلاين


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۴:۳۲ توسط:صمن موضوع:

برخي از بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري در ازاي وثيقه طلا به متقاضيان وام مي‌دهند

برخي از بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري در ازاي وثيقه طلا به متقاضيان وام مي‌دهند.

 

به گفته ما گرو گذاشتن طلا در بانك و اخذ وام در سال‌هاي گذشته تنها از طريق بانك قابل دريافت است اما اكنون برخي از بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري در ازاي دريافت طلا وام مي‌دهند. اما شرايط اخذ اين وام چگونه است؟

1- وام طلا نياز به ضامن ندارد

 

وام طلا به ضامن يا چك يا سفته نياز ندارد و تنها با واريز طلا در بانك قابل دريافت است. بسياري از مردم هنگام نوبت به گرفتن وام از بانك‌ها نااميد مي‌شوند فقط به دليل نداشتن ضامن. وام طلا نيازي به ضامن ندارد و طلاي سپرده شده در بانك شما ضامن وام است.

https://talaparsi.ir/

2- وام فقط براي طلاي تزئيني داده مي‌شود

 

بانك كارگشايي يا ساير مؤسسات اعتباري سكه‌هاي طلا را به عنوان وثيقه وام طلا نمي‌پذيرند و در ازاي دريافت طلاي تزئيني فقط به متقاضيان وام مي‌دهند.

 

3- شرايط بازپرداخت اقساط متفاوت است

 

هر بانك يا موسسه مالي شرايط بازپرداخت سهم خود را دارد. اين شرايط ممكن است شامل بازپرداخت مبلغ مدت دار و مقطوع حداكثر پس از يك سال باشد، در اين صورت ممكن است تمام طلاها از بانك خارج شود و يا اقساط ماهانه به موقع بازپرداخت شود. به گزارش جهان نيوز، در برخي از بانك‌ها مي‌توانيد طلاي خود را به همان اندازه كه از اقساط وام خود پرداخت مي‌كنيد پس بگيريد. به عنوان مثال، اگر 25? وام خود را بازپرداخت كنيد، مي‌توانيد يك چهارم طلاي متعهد را از بانك دريافت كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۶:۳۳ توسط:صمن موضوع:

بهترين شركت خدمات مهاجرتي به كانادا

بهترين شركت خدمات مهاجرتي به كانادا

كانادا يكي از امن ترين كشورهاي جهان است. در كشور كانادا ، نرخ جرم، جنايت و تبعيض نژادي بسيار پايين است، همچنين از نظر كيفيت زندگي و آموزش در رتبه‌هاي برتر جهان قرار دارد.

علاوه‌بر اينكه كانادا كشوري امن براي دانشجويان به حساب مي‌آيد، ويژگي‌هاي ديگري نيز دارد كه اغلب مهاجران را به خود علاقه‌مند مي‌كند. در حقيقت اين كشور با آغوشي باز پذيراي محصلان است.

راه ها و روش هاي مهاجرت به كانادا

از آنجايي كه برخي كشورها با وجود امنيت بالا، مهاجر نمي‌پذيرند، اين استقبال گرم كانادا براي دانشجويان بسيار خوشايند است.

كانادا با اينكه در ارتباط با ميزان امنيت، توانسته رتبه يك جهاني را به نام خود ثبت نمايد، رقباي سرسختي در اين مسير دارد. براساس نظرسنجي كه در ماه مي سال 2020 ميلادي صورت گرفت، مشخص شد كه  نيوزلند و استراليا به دليل ثباتي كه در آن‌ها وجود دارد، از رقيبان مهم كانادا در اين رتبه‌بندي محسوب مي‌شوند. انگلستان نيز در اين رقابت يكي از كشورهايي است كه با كانادا فاصله زيادي ندارد.

اكنون كه ميدانيم كانادا يكي از امن ترين كشورهاي جهان براي دانشجويان و مهاجران است، اگر قصد مهاجرت به كشور كانادا را داريد و ميخواهيد تحصيل خود را در اين كشور ادامه دهيد ميتوانيد از خدمات شركت رايا بين الملل (Raya International) كه يك شركت كانادايي است استفاده كنيد.

تحصيل در كانادا مزاياي بسياري دارد كه از جمله آنها مي توان به تحصيل به زبان فرانسه و انگليسي اشاره كرد.

شركت رايابين الملل با استفاده از مشاورين باتجربه و مجرب با دانش روز و داشن سابقه پرونده هاي مهاجرتي متعدد مي تواند زمان دريافت اقامت شما را كاهش دهد و در هزينه هاي شما صرفه جويي كند.

مشاوران رايا بين الملل با توجه به شرايط هر يك از متقاضيان مشاوره هاي اختصاصي براي آنها ارائه خواهند كرد تا راحت ترين راه را براي مهاجرت انتخاب كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۵:۱۵ توسط:صمن موضوع:

شهرنت / اپليكيشن شهرنت

شهرنت / اپليكيشن شهرنت

مشتريان مي توانند بدون حضور در شعب بانك و از طريق مراجعه به اين كيوسك ها كه برخي به صورت 24 ساعته فعاليت دارند از خدماتي نظير:

 1. امكان تعويض كارت هاي بانكي در پيشخوان ها
 2. امكان صورت حساب هاي بانكي و گواهي تمكن مالي به وسيله دستگاه هاي VTMوRTM
 3. ارائه خدمات صندوق امانات بانك شهر
 4. امكان ارائه دستگاه هاي كارت خوان(POS) بانك شهر به صاحبان مشاغل توسط راهبران
 5. صدور آني كارت هديه،
 6. دسترسي به خدمات اينترنتي بانك شهر
 7. خدمات مبتني بر كارت
 8. امكان وصول چك هاي بانك شهر در هر ساعت از شبانه روز
 9. ارايه صورت حساب بانكي با مٌهر خيس به مشتريان در پيشخوان‌هايي كه داراي دستگاه‌هاي خودبانك (VTM) و ( RTM) هستند،مشتريان با مراجعه به پيشخوان هاي مستقر بانك شهر در سراسر كشور امكان دريافت صورتحساب بانكي با مهر چاپي بانك ويا به اصطلاح مهر خيس بانكي كه در شعب بانك پس از پايان عمليات بانكي بر روي صورتحساب هاي مشتريان درج مي گردد را دارا مي باشند.
 10. سرمايه گذاري در صندوق گنجينه زرين و امكان دسترسي به اطلاعات حساب در هر ساعت از شبانه روز از طريق پيشخوان هاي شهرنت بانك شهر
 11. واريز وجه به حساب و ساير خدمات قابل ارائه بر روي خودپردازها استفاده كنند و در صورت بروز هر گونه مشكل در لحظه و از طريق ارتباط صوتي/ تصويري زنده با سامانه مركز تماس مشتريان اقدام به طرح سوال و رفع مشكلات مربوطه كنند.
 12. شارژ كارت شهروندي (City Pay) از طريق دستگاه هاي وب كيوسك (Web Kiosk)

 

شهرنت شبكه اجتماعي خريد و فروش كالا و خدمات. شهرنت فروشگاهي به وسعت شهر شماست. در اپليكيشن شهرنت شما مي توانيد با توليد محتوا و به ازاي لايك و كامنت هاي دريافتي خود درآمد مستقيم ريالي داشته باشيد.

بانك شهر با همكاري شركت توسعه و نوآوري شهر با تهيه زيرساخت سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مناسب امكان ارائه خدمات بانكي الكترونيك را بانام شهرنت ميسر ساخته است. اين ابزارها با توجه به نيازهاي كاربران به‌گونه‌اي طراحي‌شده تا با فراهم آوردن كانال‌هاي ارتباطي مختلف همانند رايانه، تلفن همراه و مانند آن‌ها نيازهاي گوناگون شمارا برآورده نمايد. بانك شهر در راستاي ارائه خدمات خارج از شعب خود، تحت پوشش اولين شعبه مجازي بانك شهر اقدام به ايجاد پيشخوان‌هاي شهرنت كرده است.

گسترش روزافزون تعداد پيشخوان‌ها، تعداد راهبران و تجهيزات آن‌ها و ضرورت فعاليت مستمر شبانه‌روزي جهت ارائه بهترين خدمات به شهروندان، مستلزم سازماني منسجم و كارآمد است بنام شركت توسعه ونوآوري شهر كه به‌طور مستقل و با همكاري و بهره‌گيري از نيروهاي تخصصي و كارشناسان خبره در آن وبه‌عنوان طراح و مجري پروژه پيشخوان‌هاي شهرنت است، به كار مي‌پردازد.

كيوسك‌هاي بانكداري الكترونيك موسوم به «پيشخوان‌هاي شهرنت» جهت تحقق هدف ارائه خدمات شبانه‌روزي خارج از شعبه طراحي و راه‌اندازي شده است. خدمات ارائه‌شده در كيوسك‌هاي شهرنت به شما مشتريان عزيز كمك مي‌كند تا بدون حضور در شعب بانك و از طريق مراجعه به اين كيوسك‌ها كه به‌صورت 24 ساعته فعاليت دارند از خدمات بانكي بهره‌مند گرديد. يكي از خصوصيات منحصربه‌فرد اين پروژه در مقايسه با پروژه‌هاي مشابه امكان استقرار كيوسك‌ها در محيط‌هاي پررفت‌وآمد و مكان‌هاي ويژه خارج از شعبه است. ازجمله اين مكان‌ها مي‌توان به پايانه‌ها، فرودگاه‌ها، حاشيه ميدان‌هاي شهر، پارك‌ها و مجتمع‌هاي تجاري واداري اشاره كرد.

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۹:۰۴ توسط:صمن موضوع: