خرابِ عشق خرابِ عشق .

خرابِ عشق

روش نگهداري انواع زعفران

روش نگهداري انواع زعفران

 

يكي از گياهاني كه كاربرد بسيار زيادي در طبخ انواع غذاهاي ايراني دارد زعفران مي باشد. اين گياه جادويي نه تنها براي خوش طعم كردن غذاها به كار مي رود، بلكه مصرف دارويي نيز دارد و از اين گياه در تهيه انواع داروهاي گياهي جهت درمان بيماري هاي مختلف بهره گرفته مي‌شود‌.

محصولي كه از گياه زعفران به دست مي آيد به صورت ادويه مورد استفاده قرار مي گيرد. گياه زعفران داراي انواع مختلفي است و شيوه نگهداري هر كدام از آنها با ديگري تفاوت دارد.

در اين مطلب تمامي  شيوه هاي نگهداري مختلف زعفران را بيان ميكنيم  تا در صورت خريد زعفران با روش هاي نگهداري طولاني مدت آن آشنا باشيد.

طبقه بندي زعفران

زعفران را مي توان بر اساس نوع چينش به صورت زير طبقه بندي كرد :

زعفران سرگل

زعفران نگين

زعفران پوشال

زعفران دسته يا دختر پيچ

خامه‌ زعفران

 

زعفران سرگل

اين نوع از زعفران رايج‌ترين نمونه زعفران است و اغلب مشتريان اين نمونه از زعفران را بيشتر مي‌شناسند.

در اين نمونه از قسمت زردي زعفران يا ريشه  آن خبري نيست و فقط قسمت قرمز رنگ زعفران يا كلاله آن به صورت جدا جدا و تميز كرده وجود دارد.

زعفران سرگل با نام هاي ديگري چون سر قلم، سر ريشه و ممتاز هم شناخته مي‌شود و در خارج از كشور هم به عنوان All-Red (كاملا قرمز) شناخته مي‌شود كه زعفران ممتاز مقداري خامه هم به همراه دارد؛ نهايتا اينكه در بين انواع زعفران، سرگل بيشتر از بقيه مصرف دارد.

زعفران پوشال

اگر بخواهيم اين نوع زعفران را با بقيه انواع مانند سرگل مقايسه كنيم، اين محصول مقداري زردي به همراه دارد اما درصد بيشتري از اين محصول را كلاله قرمز رنگ تشكيل مي‌دهد و فقط درحدود ? الي ? ميلي‌متر، خامه دارد.

در مقايسه با انواع زعفران ها مثل دسته اين محصول بخاطر وجود داشتن حجم بيشتري از  كلاله، رنگ دهي بالاتري دارد. بخاطر تركيب مقداري از خامه با كلاله در اين محصول، مشتريان هم اعتماد بيشتري هم به اين محصول براي اصل بودن آن دارند. زعفران پوشال داراي درجه بندي از درجه يك تا درجه سه است.

زعفران نگين

اين نوع زعفران حاوي رشته هاي قرمز رنگ ، ضخيم و بلند است و در مقايسه با پوشال معمولي زعفران نگين فاقد خامه مي باشد.

در ميان انواع زعفران، اين مدل خاصيت رنگ دهي فوق العاده بالايي دارد، هم چنين بسيار معطر است، و از نظر ظاهري، زعفران نگين بسيار حجيم و زيبا است.

زعفران دسته يا دخترپيچ

زعفران دسته تمامي رشته زعفران مي باشد كه  از ريشه سفيد تا كلاله قرمز رنگ آن را شامل مي شود.

اگر به تصوير اين نوع از زعفران نگاهي بيندازيد كلاله هاي قرمز رنگ را به همراه خامه خواهيد ديد. در اين نوع رشته هاي زعفران  را به صورت يك سويه و يا دو سويه بر روي هم قرارداده و به وسيله نخ آن‌ها را اصطلاحا دسته پيچ كرده و سپس خشك مي نمايند.  در ميان انواع زعفران، از اين محصول به عنوان ظاهر واقعي آن ياد مي‌شود.

 

نگهداري از زعفران

شيوه نگهداري زعفران در انواع مختلف آن هيچ تفاوتي ندارد و تمام انواع زعفران به يك صورت نگهداري مي شوند.

اين ادويه خوش عطر در دماهاي پايين پايداري رنگ و عطر بهتري دارد. در دماهاي بالا خواص آن از بين مي رود.

اگر دماي محيط گرمتر از حد معمول باشد مي توانيد براي حفظ كيفيت زعفران آن را در يخچال نگهداري نماييد، از جمله عواملي كه در نگه داري زعفران بايد به آن توجه شود ميزان رطوبت محيط است، يعني اينكه بايد رطوب كم باشد.

در غير اين صورت زعفران رطوبت محيط را به خود جذب مي‌كند و باعث مي شود رنگ و بوي خوب خود را از دست بدهد.

روش هايي كه استفاده مي شود براي افزايش ماندگاري زعفران است زيرا كيفيت زعفران مهمترين موضوع براي مصرف كننده است. شيوه هاي گوناگوني براي حفظ كيفيت زعفران و نگه داشتن آن در شرايط مناسب وجود دارد.

جهت نگهداري زعفران در انبار قفسه هايي از جنس فلز و يا پالت كار مورد استفاده قرار ميگيرد ، زيرا  اين قفسه ها از رسيدن رطوبت به زعفران ها جلوگيري مي‌كنند.

عامل ديگري كه در نگهداري بهتر زعفران ها كمك مي كند روش خشك كردن و بسته‌بندي زعفران است. جهت حفظ كيفيت زعفران بايد به صورت استاندارد آن ها را خشك و بسته بندي كرد.

دماي مناسب محيط براي زعفران يكي از موارد مهم در اين زمينه است. بهترين دما براي زعفران خشك و بسته بندي شده 16 درجه سانتيگراد مي باشد.

عدم وجود رطوبت و نور در محيط نگهداري زعفران بسيار مهم است و بهترين شرايط نگهداري براي زعفران، محيطي تاريك و بدون رطوبت است.

زعفران ها بايد هر ماه يك بار از لحاظ شرايط نگه داري و كيفيت بررسي شوند.

نگهداري در منزل

شيوه نگهداري زعفران هرچند به مقدار كم در منزل مانند نگهداري در انبار است. براي نگه داشتن زعفران در شرايط مناسب بهتر است ابتدا آن را به صورت كامل خشك و آسياب كرده و در ظرفي كه جريان هوا نداشته باشد قرار دهيد

بهتر است كه زعفران هارا به صورت وكيوم شده درون يخچال قرار دهيد. توجه داشته باشيد كه هيچگونه رطوبتي نبايد به زعفران ها برسد و همچنين دماي مكاني كه زعفران ها در آن جا نگهداري مي‌شود نبايد بيش از حد گرم باشد زيرا باعث مي‌شود كه زعفران ها خاصيت خود را از دست بدهند.

ترجمه و جمع آوري: واحد تحقيق و توسعه شركت

 زعفران بهرامن

منبع : جام جم آنلاين


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۳۴:۳۲ توسط:صمن موضوع:

برخي از بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري در ازاي وثيقه طلا به متقاضيان وام مي‌دهند

برخي از بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري در ازاي وثيقه طلا به متقاضيان وام مي‌دهند.

 

به گفته ما گرو گذاشتن طلا در بانك و اخذ وام در سال‌هاي گذشته تنها از طريق بانك قابل دريافت است اما اكنون برخي از بانك‌ها و مؤسسات مالي و اعتباري در ازاي دريافت طلا وام مي‌دهند. اما شرايط اخذ اين وام چگونه است؟

1- وام طلا نياز به ضامن ندارد

 

وام طلا به ضامن يا چك يا سفته نياز ندارد و تنها با واريز طلا در بانك قابل دريافت است. بسياري از مردم هنگام نوبت به گرفتن وام از بانك‌ها نااميد مي‌شوند فقط به دليل نداشتن ضامن. وام طلا نيازي به ضامن ندارد و طلاي سپرده شده در بانك شما ضامن وام است.

https://talaparsi.ir/

2- وام فقط براي طلاي تزئيني داده مي‌شود

 

بانك كارگشايي يا ساير مؤسسات اعتباري سكه‌هاي طلا را به عنوان وثيقه وام طلا نمي‌پذيرند و در ازاي دريافت طلاي تزئيني فقط به متقاضيان وام مي‌دهند.

 

3- شرايط بازپرداخت اقساط متفاوت است

 

هر بانك يا موسسه مالي شرايط بازپرداخت سهم خود را دارد. اين شرايط ممكن است شامل بازپرداخت مبلغ مدت دار و مقطوع حداكثر پس از يك سال باشد، در اين صورت ممكن است تمام طلاها از بانك خارج شود و يا اقساط ماهانه به موقع بازپرداخت شود. به گزارش جهان نيوز، در برخي از بانك‌ها مي‌توانيد طلاي خود را به همان اندازه كه از اقساط وام خود پرداخت مي‌كنيد پس بگيريد. به عنوان مثال، اگر 25? وام خود را بازپرداخت كنيد، مي‌توانيد يك چهارم طلاي متعهد را از بانك دريافت كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۶:۳۳ توسط:صمن موضوع:

بهترين شركت خدمات مهاجرتي به كانادا

بهترين شركت خدمات مهاجرتي به كانادا

كانادا يكي از امن ترين كشورهاي جهان است. در كشور كانادا ، نرخ جرم، جنايت و تبعيض نژادي بسيار پايين است، همچنين از نظر كيفيت زندگي و آموزش در رتبه‌هاي برتر جهان قرار دارد.

علاوه‌بر اينكه كانادا كشوري امن براي دانشجويان به حساب مي‌آيد، ويژگي‌هاي ديگري نيز دارد كه اغلب مهاجران را به خود علاقه‌مند مي‌كند. در حقيقت اين كشور با آغوشي باز پذيراي محصلان است.

راه ها و روش هاي مهاجرت به كانادا

از آنجايي كه برخي كشورها با وجود امنيت بالا، مهاجر نمي‌پذيرند، اين استقبال گرم كانادا براي دانشجويان بسيار خوشايند است.

كانادا با اينكه در ارتباط با ميزان امنيت، توانسته رتبه يك جهاني را به نام خود ثبت نمايد، رقباي سرسختي در اين مسير دارد. براساس نظرسنجي كه در ماه مي سال 2020 ميلادي صورت گرفت، مشخص شد كه  نيوزلند و استراليا به دليل ثباتي كه در آن‌ها وجود دارد، از رقيبان مهم كانادا در اين رتبه‌بندي محسوب مي‌شوند. انگلستان نيز در اين رقابت يكي از كشورهايي است كه با كانادا فاصله زيادي ندارد.

اكنون كه ميدانيم كانادا يكي از امن ترين كشورهاي جهان براي دانشجويان و مهاجران است، اگر قصد مهاجرت به كشور كانادا را داريد و ميخواهيد تحصيل خود را در اين كشور ادامه دهيد ميتوانيد از خدمات شركت رايا بين الملل (Raya International) كه يك شركت كانادايي است استفاده كنيد.

تحصيل در كانادا مزاياي بسياري دارد كه از جمله آنها مي توان به تحصيل به زبان فرانسه و انگليسي اشاره كرد.

شركت رايابين الملل با استفاده از مشاورين باتجربه و مجرب با دانش روز و داشن سابقه پرونده هاي مهاجرتي متعدد مي تواند زمان دريافت اقامت شما را كاهش دهد و در هزينه هاي شما صرفه جويي كند.

مشاوران رايا بين الملل با توجه به شرايط هر يك از متقاضيان مشاوره هاي اختصاصي براي آنها ارائه خواهند كرد تا راحت ترين راه را براي مهاجرت انتخاب كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۵:۱۵ توسط:صمن موضوع:

شهرنت / اپليكيشن شهرنت

شهرنت / اپليكيشن شهرنت

مشتريان مي توانند بدون حضور در شعب بانك و از طريق مراجعه به اين كيوسك ها كه برخي به صورت 24 ساعته فعاليت دارند از خدماتي نظير:

 1. امكان تعويض كارت هاي بانكي در پيشخوان ها
 2. امكان صورت حساب هاي بانكي و گواهي تمكن مالي به وسيله دستگاه هاي VTMوRTM
 3. ارائه خدمات صندوق امانات بانك شهر
 4. امكان ارائه دستگاه هاي كارت خوان(POS) بانك شهر به صاحبان مشاغل توسط راهبران
 5. صدور آني كارت هديه،
 6. دسترسي به خدمات اينترنتي بانك شهر
 7. خدمات مبتني بر كارت
 8. امكان وصول چك هاي بانك شهر در هر ساعت از شبانه روز
 9. ارايه صورت حساب بانكي با مٌهر خيس به مشتريان در پيشخوان‌هايي كه داراي دستگاه‌هاي خودبانك (VTM) و ( RTM) هستند،مشتريان با مراجعه به پيشخوان هاي مستقر بانك شهر در سراسر كشور امكان دريافت صورتحساب بانكي با مهر چاپي بانك ويا به اصطلاح مهر خيس بانكي كه در شعب بانك پس از پايان عمليات بانكي بر روي صورتحساب هاي مشتريان درج مي گردد را دارا مي باشند.
 10. سرمايه گذاري در صندوق گنجينه زرين و امكان دسترسي به اطلاعات حساب در هر ساعت از شبانه روز از طريق پيشخوان هاي شهرنت بانك شهر
 11. واريز وجه به حساب و ساير خدمات قابل ارائه بر روي خودپردازها استفاده كنند و در صورت بروز هر گونه مشكل در لحظه و از طريق ارتباط صوتي/ تصويري زنده با سامانه مركز تماس مشتريان اقدام به طرح سوال و رفع مشكلات مربوطه كنند.
 12. شارژ كارت شهروندي (City Pay) از طريق دستگاه هاي وب كيوسك (Web Kiosk)

 

شهرنت شبكه اجتماعي خريد و فروش كالا و خدمات. شهرنت فروشگاهي به وسعت شهر شماست. در اپليكيشن شهرنت شما مي توانيد با توليد محتوا و به ازاي لايك و كامنت هاي دريافتي خود درآمد مستقيم ريالي داشته باشيد.

بانك شهر با همكاري شركت توسعه و نوآوري شهر با تهيه زيرساخت سخت‌افزاري و نرم‌افزاري مناسب امكان ارائه خدمات بانكي الكترونيك را بانام شهرنت ميسر ساخته است. اين ابزارها با توجه به نيازهاي كاربران به‌گونه‌اي طراحي‌شده تا با فراهم آوردن كانال‌هاي ارتباطي مختلف همانند رايانه، تلفن همراه و مانند آن‌ها نيازهاي گوناگون شمارا برآورده نمايد. بانك شهر در راستاي ارائه خدمات خارج از شعب خود، تحت پوشش اولين شعبه مجازي بانك شهر اقدام به ايجاد پيشخوان‌هاي شهرنت كرده است.

گسترش روزافزون تعداد پيشخوان‌ها، تعداد راهبران و تجهيزات آن‌ها و ضرورت فعاليت مستمر شبانه‌روزي جهت ارائه بهترين خدمات به شهروندان، مستلزم سازماني منسجم و كارآمد است بنام شركت توسعه ونوآوري شهر كه به‌طور مستقل و با همكاري و بهره‌گيري از نيروهاي تخصصي و كارشناسان خبره در آن وبه‌عنوان طراح و مجري پروژه پيشخوان‌هاي شهرنت است، به كار مي‌پردازد.

كيوسك‌هاي بانكداري الكترونيك موسوم به «پيشخوان‌هاي شهرنت» جهت تحقق هدف ارائه خدمات شبانه‌روزي خارج از شعبه طراحي و راه‌اندازي شده است. خدمات ارائه‌شده در كيوسك‌هاي شهرنت به شما مشتريان عزيز كمك مي‌كند تا بدون حضور در شعب بانك و از طريق مراجعه به اين كيوسك‌ها كه به‌صورت 24 ساعته فعاليت دارند از خدمات بانكي بهره‌مند گرديد. يكي از خصوصيات منحصربه‌فرد اين پروژه در مقايسه با پروژه‌هاي مشابه امكان استقرار كيوسك‌ها در محيط‌هاي پررفت‌وآمد و مكان‌هاي ويژه خارج از شعبه است. ازجمله اين مكان‌ها مي‌توان به پايانه‌ها، فرودگاه‌ها، حاشيه ميدان‌هاي شهر، پارك‌ها و مجتمع‌هاي تجاري واداري اشاره كرد.

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۹:۰۴ توسط:صمن موضوع:

15دليل اصلي طلاق

15دليل اصلي طلاق

 

در زمان هاي گذشته زندگي مشترك افراد دوام و پايداري بيشتري داشت ، طلاق و طلاق توافقي را در كمتر در ميان زوجين مشاهده مي كرديم. در عصر حاضر به دليل عوامل مختلفي مانند مشكلات اقتصادي، شيوع بيماري هاي رواني، عوامل تحريك كننده ناشي از شبكه هاي اجتماعي و... طلاق متاسفانه بيشتر از گذشته صورت مي گيرد. خصوصا زوجيني كه بيشتر در معرض نگراني هاي مشكلات مالي بوده و عدم سازگاري با يكديگر دارند. حتي مشاهده شده همسراني هم كه بسيار سازگار بودند دست به طلاق زده اند.

اكنون اين سوال در ذهن شما پديد مي آيد كه چرا زندگي به طلاق منجر مي شود. در ادامه اين مطلب دلايل عمده صورت گرفتن اين اتفاق تلخ را بيان كرده ايم. با اين حال شايد اين ويژگي ها را افراد زيادي داشته باشند كه البته تا الان خوشبختانه زندگي خوشي دارند، اما بهتر است كه عوامل زمينه ساز طلاق هستند را شناخت، تا بتوان ديد بهتري به زندگي پيدا كرد.

1-ازدواج زودهنگام

 

افرادي كه در اوايل دوران جواني خود، زندگي مشترك را آغاز مي كنند، بيشتر از ديگران در معرض طلاق هستند. شايد ازدواج با همكلاسي دوران مدرسه و دانشگاه، بسيار خوشايند باشد، اما حقيقت امر اين است كه ازدواج هاي صورت گرفته در سنين بيست و چند سالگي به بالا، دوام بيشتري دارند. طبق تحقيقات صورت گرفته، افرادي كه تا 25 سالگي ازدواج نكرده اند، 24درصد كمتر خود را با خطر طلاق روبه رو كرده اند.

2-ازدواج سابق

 

طبق تحقيقات، احتمال طلاق با هر بار ازدواج بيشتر مي شود. بدين ترتيب ازدواج هاي دوم و سوم بيشتر با خطر طلاق مواجه هستند. عمده افراد فورا پس از طلاق و قبل از اينكه كاملا از ازدواج اول و شكست هاي روحي آن فارغ شوند، مجددا وارد رابطه جديدي مي شوند. بعضي افراد هم البته براي حفظ و تداوم ازدواج دوم خود به خاطر نبود يك خانواده منسجم، با مشكل مواجه مي شوند.

3-كمبود عقايد مذهبي

 

ايمان نقش پررنگي در جلوگيري از طلاق دارد. بر اساس تحقيقات، به اثبات رسيده است كه طلاق در ميان زن و شوهرهايي كه هر دو مذهبي بوده اند، نسبت به ساير افراد كمتر اتفاق افتاده است. اضافه بر اين، زوجيني كه عقايد ديني و مذهبي يكساني دارند در مقايسه با زوج هايي كه عقايد متفاوت از هم دارند، كمتر دچار طلاق مي شوند.

4-مسائل و مشكلات مالي

 

مسائل و مشكلات مالي خود نيز يك دليل براي افزايش آمار طلاق است. زوجيني كه در زندگي خود زير قرض و بدهي مي روند، نسبت به طلاق نزديكتر هستند. در حالت كلي ميتوان گفت كه رابطه مستقيمي ميان ماديات و نشاط افراد وجود دارد. زوجيني كه هميشه در فكر اين هستند كه چه چيزي را بايد تهيه كنند و يا براي كدام چيز صبر كنند، در مقايسه با افرادي كه مشكل مالي چنداني ندارند، كمتر حس شادابي و نشاط مي كنند. نكته تاسف بار اين است كه براي راهنمايي افراد و خانواده هايي كه مشكلات مالي عديده دارند و با آن دست و پنجه نرم مي كنند، منابع آگاه كننده و مشاوره اي چنداني وجود ندارد. اگر زوجين در طول يك هفته يك بار به خاطر مشكلات مالي با يكديگر جر و بحث مي كنند، طبق تحقيقات 30درصد بيشتر با طلاق مواجه هستند.

5-داشتن فرزند زياد خصوصا چندقلو

 

با اينكه فرزندان شيريني زندگي هستند، اما خانواده هايي كه با وجود فرزند چندقلو مجددا به فكر بچه دار شدن هستند، بايد توجه كنند كه زندگي آنها به مشكل خواهد خورد. زيرا فرزندان چندقلو نيازمند انرژي و وقت و هزينه بيشتري هستند. بسياري از خانواده هاي داراي فرزند چند قلو، در آينده مشكلات مالي زيادي را متحمل شده و نهايتا زندگي آنها از هم پاشيده خواهد شد.

6-ميزان تحصيلات

 

با اينكه ميزان تحصيلات ، براي زندگي مشترك دوام و پايداري به ارمغان نمي آورد، اما طلاق در خانواده هايي كه از لحاظ سطح تحصيلي در مرتبه بالاتري هستند، كمتر رواج دارد. زوجيني كه به سبب تحصيلات خود درآمد دارند و در زندگي خود امكانات بيشتري دارند، ازدواج راضي كننده اي نزد خود هم خواهند داشت. همچنين زنان تحصيل كرده بيشتر تمايل دارند كه شوهر آنها فردي همسطح و يا بالاتر از آنها در تحصيلات باشد.

7-نبود آموزش هاي كاربردي

 

مشاوره هاي پيش از ازدواج هم در كاهش آمار طلاق موثر هستند. در اين جلسات مشاوره، راهكارهاي حل مشكلات احتمالي در زندگي مشترك بيان مي شود و براي حل مشكلاتي كه در آينده ممكن است در زندگي زناشويي به وجود بيايند هم الزامي است. اما اغلب زوجين نسبت به شركت در جلسه هاي مشاوره قبل از ازدواج چندان جدي نيستند، كه اين خود مي تواند روند طلاق را صعودي تر از قبل كند.

8-طلاق پدر و مادر

 

عمده كودكان طلاق ، نسبت به ساير كودكان در ازدواج خود با مشكلات بيشتري مواجه هستند. اگر يكي از زوجين، كودك رشد يافته در خانواده طلاق باشد، 50درصد احتمال آنكه زندگي سرانجام جدايي داشته باشد، بيشتر است. همچنين احتمال طلاق در زوجيني كه هردوي آنها فرزند طلاق هستند، بسيار زياد است.

9-اختلاف سني زياد

 

از گذشته تاكنون علامت سوالي در ذهن همه وجود داشته كه اختلاف سني هم مي تواند زندگي زوجين را به طلاق بكشاند؟ اين سوال پاسخ منفي دارد چرا كه بر اساس بررسي هاي صورت گرفته، مناسب ترين اختلاف سني در ازدواج اين است كه شوهر 2 تا 10 سال از همسر خود بزرگتر باشد. آمار طلاق در چنين حالاتي كمتر از زماني است كه اختلاف سني بيشتر از 10 سال است يا زن بزرگتر از مرد است.

10-خيانت و پيمان شكني

 

در مورد خيانت همسر در ازدواج هم بررسي هاي زيادي صورت گرفته است كه البته به آمار دقيق منتهي نشده است. چيزي كه مشخص است اين است كه اين آمار بسيار نگران كننده و تاسف بار است. البته در حالت كلي خيانت ميان زوجين متاهل كمتر از زوج هاي با رابطه زياد و يا رابطه هاي بدون ازدواج، صورت مي گيرد. البته خيانت با توجه به سنين و ميزان آگاهي طرفين نيز، داراي جنبه هاي زيادي است. طبق مطالعات، زوج هاي باسابقه و مسن و آموزش ديده، بيشتر از سايرين نسبت به زندگي خود دلسوزي داشته و به پيمان خود پايبند هستند.

البته خيانت در برخي موارد عامل اصلي طلاق تلقي نمي شود، زيرا همسران خائن عمدتا مي توانند يكديگر را توجيه كرده و براي مدتي هم كه شده اين مشكل را به تعويق بيندازند. خيانت زماني شكل مي گيرد كه اعتمادي وجود نداشته باشد. اينگونه رابطه طرفين اختلال هايي را خواهد داشت. علاوه بر اين شخصي كه نسبت به او خيانت شده به خاطر حس طردشدگي از سوي همسرش، به رفتارها و حالات خشونت بار روي آورده كه اين كار در واقع نمك بر زخم رابطه آنها مي پاشد.

11-مشكلات جنسي

 

مشكلات جنسي گاهي دليل اصلي طلاق هستند و البته كه در برخي موارد هم تاثير غيرمستقيمي بر طلاق دارند. به اين شكل اول به خاطر مشكلات و ناسازگاري هاي جنسي يكي از زوجين به خيانت دست زده و سپس آتش خيانت شعله ور شده ناشي از ناسازگاري جنسي، زندگي آنها را تباه كرده و طلاق رخ مي دهد. اغلب افراد خيانت كننده، دليل خيانت خود را همين مورد عنوان مي كنند.

متاسفانه زوج هايي كه از لحاظ جنسي با يكديگر ناسازگار هستند، مشكلدار مي شوند. در اين حالت يكي از طرفين حس مي كند تحت فشار قرار دارد در حالي شخص مقابل او احساس بي اعتنايي و بي توجهي نسبت به شريك زندگي خود دارد. گاها هم اين اتفاق زماني اتفاق مي افتد كه از ازدواج زوجين مدت مديدي گذشته و آنها احساس مي كنند كه زندگي آنها ديگر آن شور و نشاط قبل را ندارد. بسياري از طلاق ها كه پس از گذشت سالها از زندگي مشترك صورت مي گيرد، ممكن است نشات گرفته از همين دليل باشد.

12-اعتياد

 

در بيشتر موارد اعتياد به خودي خود در زندگي مشكل درست نمي كند، بلكه اثرات مخرب آن زندگي را به نيست و نابودي مي كشد. مثلا فردي كه معتاد است به سبب اعتياد ممكن است دروغ بگويد و يا دزدي كند، لذا از لحاظ قانوني رفتار او مشكل دارد. اينگونه حالات، فشار روحي و رواني روي زوج مقابل را زياد مي كنند. البته كه برخي مي توانند با اعتياد همسر خود مدارا كنند و از آنها حمايت كنند، اما برخي هم به دليل اهتمام ورزي به سلامت خودشان هم كه شده، ميل به طلاق دارند. در سال 2014 در اين باره تحقيقاتي صورت گرفت كه نتايج آن بسيار نااميدكننده بود كه البته چيزي غير اين هم انتظار نمي رفت. در اين تحقيقات يافت شد كه آمار طلاق در افراد معتاد به الكل 15.5 درصد است كه خود آمار زيادي محسوب مي شود.

13-مشكلات روحي و رواني

 

طبق آمار، طلاق در خانواده هايي كه يكي از همسران يا هردوي آنها افسردگي و استرس داشته و يا مشكلات روحي و رواني دارند، بسيار شايع است. مشكلات رواني مي تواند نشات گرفته از اعتياد و يا اختلالات دوقطبي باشد. در تحقيقات به اثبات رسيد كه 90درصد ازدواج هايي كه يكي از زوجين از اختلال قطبي رنج مي برد، سرانجامي جز طلاق نخواهد داشت. با اينكه در رابطه با ساير بيماري هاي رواني آمار كمتري را شاهد هستيم، اما باز هم آمار طلاق در ميان آنها رشد زيادي دارد. بر اساس مشاهدات انجام شده در هند، 42درصد ازدواج هايي كه در آن يكي از زوجين دچار بيماري شيزوفرني است، به طلاق ختم مي شود.

مثل اعتياد، بيماري هاي رواني هم هم عامل اصلي طلاق نيستند، بلكه حالاتي كه از اين بيماري ها پديد مي آيد، راه به طلاق دارد. مثلا افرادي كه اختلال دوقطبي دارند بيشتر از بقيه افراد حملات فيزيكي و خشونت بار دارند. اينگونه اين افراد و به علاوه آنها مبتلايان به افسردگي بيشتر به همسران خود خيانت مي كنند.

14-اختلاف عقيده در تربيت فرزندان

 

اكثر والدين درباره تربيت فرزندان و پرورش آنها اختلاف نظر پيدا مي كنند. البته برخي موارد نيز قبل از اينكه چنين اختلافاتي شكل بگيرد، طلاق مي گيرند و به همين راحتي تربيت و پرورش فرزندان را با چالش هايي رو به رو مي كنند. پس بهتر است قبل از ازدواج در مورد انتظارات خود درباره تربيت كودكان مفصلا با يكديگر بحث و تبادل نظر كنند چرا كه ممكن است زندگي آينده آنها به احتمال زياد مسير طلاق را در پيش بگيرد.

15-شبكه هاي اجتماعي

 

شبكه هاي اجتماعي نيز در طلاق دخيل هستند. در سال 2015 تحقيقي به همين منظور صورت گرفت و نتيجه اينگونه حاصل شد كه از هر 7 ازدواج يك ازدواج به خاطر اعتياد همسر به شبكه هاي اجتماعي به طلاق ختم مي شود. در اين تحقيق از هر 4 نفر، يك نفر اذعان داشت كه حدودا هفته اي يكبار مجادله هاي خانوادگي آنها مربوط به شبكه هاي اجتماعي است. با اينكه شايد اين يكي از دلايل اصلي طلاق نباشد، اما با اين حال دعواهاي صورت گرفته به خاطر همين موضوع مي تواند زمينه طلاق را مهيا كند.

شانس خود را بيازماييد

چنانچه در زندگي مشترك، مشكلاتي داريد كه ممكن است شما را به طلاق مشتاق كند، اگر فكر مي كنيد كه مي توانيد اين مشكلات را با گفت و گو و صحبت حل و فصل كنيد، حتما اين كار را بكنيد. اين كه چه قدر موفق خواهيد بود مهم نيست، مهم آن است كه تلاش خود را در بيشترين حد ممكن به كار بسته ايد. روش هايي هستند كه با استفاده از انها مي توانيد پايه و اساس زندگي خود را مستحكم تر كرده و زندگي مشترك خود را از خطرات طلاق در امان بداريد.

با همه اينها اگر عزم جدي براي طلاق داريد و رابطه شما به بن بست طلاق رسيده است، حتما به دنبال يك مشاور خوب و معتمد باشيد. در طلاق هدف اين است كه مسالمت آميز و با صلح اين رابطه ختم شود چرا كه طرفين رابطه دچار مشكلات و صدمات روحي كمتري شوند.

جهت دريافت مشاوره طلاق و طلاق توافقي  با مشاوران مجرب گپچه با ما در ارتباط باشيد.

 

منبع: گپچه

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۲:۱۹ توسط:صمن موضوع:

قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

اخبار شركت ها

ncrg_m5.jpg

گوشي هاي هوشمند در چندسال اخير به همراهان هميشگي و روزمره ما تبديل شده اند و در طول روز، همه ما امور بسيار زيادي را با اين وسايل كاربردي انجام مي دهيم. اگر چه در گذشته كاربرد تلفن هاي همراه تنها به تماس و پيامك محدود مي شد، اما امروزه با پيشرفت و به روزرساني سيستم عامل هاي اندرويد و ios، بسياري از امور از جمله سرگرمي و بازي، انجام امور بانكي و پرداخت، خريد و فروش، آموزش مجازي و … از طريق تلفن هاي همراه انجام مي شود. ظرافت گوشي هاي هوشمند سبب شده است تا اين وسايل بسيار آسيب پذير باشند. به همين دليل تحت شرايط گوناگون، ممكن است گوشي ها دچار اشكال شوند و نياز به تعمير پيدا كنند. در بسياري از مواقع، تعمير با تعويض قطعات موبايل انجام مي شود. در اين زمان است كه سوالاتي براي كاربران ايجاد مي شود. از جمله اينكه چگونه مي توان بهترين قطعات موبايل را خريداري كرد؟ يا اينكه در خريد قطعات موبايل به چه نكاتي بايد توجه كرد؟ در ادامه اين مقاله قصد داريم ضمن معرفي مهم ترين نكات خريد قطعات گوشي ، شما را با دو موضوع مهم مرتبط با اين زمينه يعني خريد قطعات گوشي هواوي و خريد قاب گوشي آشنا كنيم. اگر شما هم قصد خريد قطعات موبايل را داريد، تا پايان اين مقاله با ما همراه باشيد.

چرا نياز به خريد قطعات موبايل داريم؟

 

Top of Form

Bottom of Form

 

در ابتدا به بررسي اين موضوع مي پردازيم كه چرا نياز به خريد قطعات گوشي داريم؟ گوشي هاي هوشمند به طور عمده از دو بخش نرم افزار و سخت افزار تشكيل شده اند. بخش نرم افزاري گوشي، بيشتر به سيستم عامل، رابط كاربري و … مربوط مي شود. در صورتي كه مشكل نرم افزاري براي يك گوشي پيش بيايد، به سادگي با برنامه ريزي دوباره يا آپديت نرم افزاري مي توان آن مشكل را حل كرد. بخش سخت افزار شامل تمامي اجزا و قطعات موبايل است. حل مشكلات سخت افزاري به سادگي حل مشكلات نرم افزاري نيست. بلكه امكان دارد به دليل خرابي يا سوختن يك قطعه از قطعات موبايل ، نياز به تعويض آن وجود داشته باشد. حل مشكلات سخت افزاري امري تخصصي است و توسط افراد آشنا به زمينه تعميرات موبايل انجام مي شود و معمولا نياز به تجهيزات تعميرات موبايل نيز دارد.

تعميركاران گوشي ، براي حل مشكلات گوشي هاي كاربران اقدام به خريد قطعات موبايل مي كنند و قطعات معيوب را با قطعات سالم جايگزين مي كنند. به اين ترتيب مشكلات سخت افزاري گوشي هاي هوشمند حل مي شود.

 

در خريد قطعات موبايل به چه نكاتي توجه كنيم؟

 

همانطور كه پيش تر نيز گفته شد، خريد قطعات موبايل به دليل تاثير زياد اين قطعات در سلامت تلفن هاي همراه، بسيار اهميت دارد و بايد در خريد آن دقت و توجه زيادي داشت. اين امر به ويژه براي مراكز معتبر تعمير موبايل و لوازم هوشمند كه اقدام به خريد عمده قطعات موبايل مي كنند، اهميت بسياري دارد.

خريد قطعات موبايل اصلي ، يكي از نكاتي است كه امروزه همه افرادي كه قصد تعمير گوشي خود را دارند، به دنبال آن هستند. اما واقعيت خريد قطعات موبايل اصلي چيست؟ بايد بدانيد كه قطعات موبايل اصلي همان قطعاتي هستند كه شركت سازنده در هنگام ساخت گوشي، روي آن نصب مي كند. قطعاتي كه به عنوان قطعات موبايل به بازار عرضه مي شوند، معمولا توسط شركت هاي ديگر ساخته مي شوند و در رده هاي كيفي مختلف به بازار عرضه مي شوند. پس در خريد قطعات گوشي ، بيشتر بايد به رده كيفي و شركت سازنده قطعات توجه داشت.

 

خريد قطعات گوشي هواوي

 

برند هواوي يكي از مشهورترين برندهاي موجود در بازار جهاني و به ويژه بازار كشور ماست كه چندسالي است با عرضه گوشي هاي بسيار باكيفيت در انواع و رده هاي كاربري گوناگون، توانسته است نظر همه كاربران را از كاربران مبتدي تا كاربران حرفه اي به خود جلب نمايد. گوشي هاي هواوي در سري هاي مختلفي به بازار عرضه شده اند كه سري P سري پرچمدار و سري Y ، گوشي هاي ميان رده و اقتصادي اين برند را شامل مي شوند. گوشي هاي هواوي ، به ظرافت مشهور هستند و در عين برخورداري از مقاومت مناسب، ممكن است به دليل شرايط نامطلوب محيطي ، افتادن و يا عدم نگهداري صحيح، دچار آسيب شوند. آسيب به گوشي هاي هواوي ممكن است سطحي باشد و تحت شرايطي نيز ممكن است نياز به تعمير گوشي وجود داشته باشد. تعمير گوشي هاي هواوي با خريد قطعات گوشي هواوي و تعويض قطعات معيوب به سادگي انجام مي شود. با توجه به فراواني گوشي هاي هواوي در بازار، شركت هاي سازنده قطعات موبايل، قطعات گوشي هواوي را در انواع مختلف و با كيفيت هاي گوناگون به بازار عرضه كرده اند. اگر قصد خريد قطعات گوشي هواوي را داريد، حتما به كيفيت قطعات توجه داشته باشيد. زيرا خريد قطعات بي كيفيت ممكن است نياز به خريد مجدد اين قطعات را ايجاد كند يا در حالت بدتر، سبب وارد شدن آسيب به ساير بخش هاي سالم گوشي شود.

خريد قاب گوشي چه اهميتي دارد؟

در اين مقاله به بررسي نكات مهم در خريد قطعات گوشي پرداختيم. اما در اينجا قصد داريم يكي از پركاربردترين لوازم جانبي را به شما معرفي كنيم كه استفاده از آن، از ايجاد بسياري از مشكلات سخت افزاري براي گوشي ها جلوگيري مي كند و نياز به تعمير و خريد قطعات موبايل را از بين مي برد. اين لوازم جانبي كاربردي كه امروزه همه شما با آن آشنايي داريد، كاور و قاب گوشي است .  قاب گوشي امروزه در انواع مختلفي به بازار عرضه شده است تا سليقه و نياز كاربران را در همه رده ها برطرف سازد.

قاب گوشي با ايجاد لايه اي محافظ در اطراف بدنه گوشي شما، مانع از وارد شدن آسيب هاي فيزيكي به بدنه مي شود و به اين ترتيب، تا حد زيادي از آسيب به قطعات موبايل جلوگيري مي كند. پس با خريد قاب گوشي مي توانيد سلامت گوشي هاي خود را تضمين كنيد و طول عمر گوشي را افزايش دهيد.

 

طرح قاب گوشي يكي ديگر از مواردي است كه كاربران در هنگام خريد قاب گوشي مدنظر قرار مي دهند. قاب هاي گوشي در طرح هاي متنوعي به بازار عرضه شده است تا سليقه همه كاربران را به خوبي پوشش دهد. قاب فانتزي ، قاب طرح دار ، قاب ورزشي ، قاب طرح فيلم هاي سينمايي ، قاب طرح چوب ، قاب شفاف ، قاب آينه اي و … انواعي از طرح هاي متنوع قاب هاي موجود در بازار هستند. انتخاب طرح قاب امري سليقه اي است و بيشتر به علايق و سلايق كاربران مربوط مي شود.

بهترين قطعات موبايل را از كجا بخريم؟

سوال رايج همه كاربران اين است كه با اين تفاسير، بهترين قطعات موبايل را از كجا مي توان خريد؟ پاسخ اين سوال، خريد از مراكز معتبر و فروشگاه هاي تخصصي قطعات موبايل است. اگر قصد خريد قطعات موبايل را داريد، بهتر است به فروشگاه هاي آنلاين قطعات موبايل يا مراكز معتبر قطعات گوشي مراجعه كنيد. خريد از فروشگاه هاي معتبر چند مزيت دارد. نخست اينكه با خريد بهترين قطعات گوشي ، طول عمر گوشي خود را افزايش مي دهيد. از طرف ديگر، قطعات موبايل را با بهترين قيمت خريداري مي كنيد. همچنين خيال شما از بابت كيفيت قطعات راحت خواهد بود. پس همواره سعي كنيد در صورت نياز به خريد قطعات موبايل، اقدام به خريد از مراكز و فروشگاه هاي معتبر قطعات گوشي نماييد.

 

منبع:  سايت چيكاو

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۰۷:۲۳ توسط:صمن موضوع:

طراحي سايت ريسپانسيو چيست؟

طراحي سايت ريسپانسيو چيست؟

اينترنت بسيار سريع تر از پيش بيني هر شخصي به صورت ديوانه وار در حال رشد مي باشد. در چند سال گذشته افزايش دستگاه هاي موبايلي نيز جهان را تحت تاثير قرار داده است. همچنين استفاده از اينترنت موبايل ها يا تلفن هاي همراه نيز هم پاي رشد استفاده از خود اينترنت در حال افزايش مي باشد .

اين روز ها بسيار سخت است كه شخصي را پيدا كنيم كه يك يا چندين دستگاه موبايلي متصل به اينترنت نداشته باشد. دربريتانيا تعداد دستگاه هاي موبايل از تعداد جمعيت اين كشور بيشتراست، و اين روند به پيشي گرفتن استفاده از اينترنت موبايل نسبت به استفاده اينترنت دسكتاپ خواهد انجاميد. با رشد استفاده از اينترنت موبايل، اين پرسش مطرح مي شود كه چگونه مي بايست وب سايت هايي مناسب براي تمامي كاربران بسازيم. پاسخ صنعت و علم به اين سوال به طراحي وب سايت هاي ريسپانسيو (responsive web design) رسيده است كه به اختصار RWD ناميده مي شود.واژه طراحي وب سايت ريسپانسيو توسط آقاي Ethan Marcotte ابداع شد و تا حدود زيادي نيز توسط ايشان توسعه يافت. طراحي سايت تهران     

در يكي دو سال اخير توجه زيادي به اين نوعي از طراحي سايت شده است، طراحي ريسپانسيو حتي اپليكيشن هاي اختصاصي را به چالش مي كشد و مواردي ديده شده كه صاحبان سايت هاي معتبر به جاي تمركز روي اپليكيشن ها به طراحي ريسپانسيو روي آورده اند . از ديگر مواردي كه باعث اهميت موضوع ريسپانسيو بودن سايت ها مي شود تنوع سيستم عامل ها و مرورگر هاي موجود در بازار مي باشد. سايت ريسپانسيو توانايي مچ شدن و سازگاري با انواع سيستم عامل ها (ويندوزاندرويد – لينوكس – IOS– مكينتاش- يونيكس و…) و انواع مرورگر هاي جديد و قديمي عرضه شده را دارند كه اين خود يكي از مهم ترين نقاط قوت اين نوع سايت ها مي باشد ، ريسپانسيو به معناي پاسخ گرا يا واكنش گرا مي باشد. به اين معنا كه طراحي وب سايت به گونه اي مي باشد كه در صفحات مختلف و ابزارهاي متفاوت سايت به درستي نمايش داده مي شود، به عنوان مثال براي طراحي وب سايت زماني كه شما از طريق گوشي يا تبلت سايت را تماشا مي كنيد ساختار ظاهري سايت به گونه اي تغيير پيدا مي كند كه قابليت پيمايش سايت در اين ابزارها به راحتي فراهم گردد. از طرفي در مانيتورهاي با رزولوشن بالا نيز وب سايت به گونه اي مناسب نمايش داده مي شود و به عبارت ديگر كاربران با هر ابزاري سايت شما را تماشا مي كنند از محتوا و ظاهر سايت شما كمال استفاده را خواهند برد . طراحي سايت اختصاصي

از مزيتهاي متد طراحي ريسپانسيو مي توان به نكات زير اشاره نمود:

نياز به راه اندازي نسخه موبايل جداگانه براي سايت شما نيست و هزينه هاي توسعه و نگهداري وبسايت كاهش خواهد يافت. در طراحي سايت يك نگاه واحد وجود دارد و ديگر شاهد چند پارگي نسخه هاي مختلف سايت خود نيستيد. مي توان از مزايايي سايت هاي ريسپانسيو به صرفه جويي در زمان ، صرفه جويي در هزينه ، افزايش ترافيك سايت ، سبقت از رقيبان ، جلوگيري از محتواي تكراري اشاره كرد .     طراحي سايت شركتي

 1. سازگاري با دستگاههاي مختلف

مهمترين مزيت طراحي سايت رسپانسيو سازگاري آن با انواع دستگاهها با رزولوشن هاي مختلف است. در اين نوع طراحي ساختار كلي وب سايت بصورت اتوماتيك همراه با تصاوير، فونتها و لايه ها مطابق با سايز هر دستگاه تغيير داده شده و نماي بصري لذت بخشي براي بازديد كننده پديد مي آورد.

2. مديريت آسان

در گذشته يكي از راهكارهاي نمايش نسخه بهينه براي موبايل طراحي چند قالب و آدرس متفاوت براي دستگاههاي مختلف بود. اين روشها كار مديريت و بروزرساني وب سايت ها را دشوار مي ساخت چرا كه نياز به سايزبندي مجدد تصاوير و ... در پلتفرم هاي ايجاد شده داشت. ولي درطراحي رسپانسيو اين مشكلات وجود نداشته و در اصل يك قالب گرافيكي با قابليت پاسخگويي به دستگاههاي مختلف ايجاد مي گردد. ساخت سايت   

3. بهبود سئو (بهينه سازي موتورهاي جستجو)

از آنجا كه در طراحي رسپانسيو ديگر آدرس اينترنتي مجزا براي نسخه موبايل ايجاد نمي گردد، لذا تمامي كاربران دستگاههاي مختلف از يك آدرس بازديد مي كنند و ديگر خبري از نگراني در مورد مطالب تكراري در سايت و امتياز منفي از جانب گوگل نمي باشد.

4. افزايش نرخ تبديل بازديد كننده به مشتري

طبق تحقيقات انجام شده از آنجا كه ريزش بازديد كنندگان موبايل در وب سايت هاي ريسپانسيو پايين مي باشد و اين نوع طراحي پاسخگوي اين نوع بازديدكنندگان هست، لذا نرخ تبديل بازديد كنندگان به مشتري نيز بالا رفته و باعث رشد فروش كالا و يا خدمات شما مي گردد.

5. تجربه كاربري مناسب

همه ما با وبگردي توسط موبايل بارها به وب سايتهايي برخورديم كه طراحي نا سازگار آنها با دستگاههاي موبايل ما را از بازديد آن وب سايت منصرف ساخته است. متد جديد طراحي سايت حرفه اي رسپانسيو و واكنشگرا اين مشكلات را نداشته و تجربه كاربري خوبي را به يوزر القاء مي نمايد. شركت طراحي سايت     

تمامي صفحات شما يك آدرس (URL) دارند. تا به حال به اين فكر كرده ايد كه اگر نسخه موبايل جداگانه اي براي يك سايت داشته باشيد و كاربري از طريق موبايل وارد سايت شده و لينكي را با دوست خود كه با لپ تاپ كار ميكند به اشتراك بگذارد چه خواهد شد؟ با طراحي واكنش گرا ديگر نگران نوع دستگاه كاربر سايت خود نيستيد. لپ تاپ؟ تبلت؟ موبايل؟ يا حتي دستگاهي كه هنوز وارد بازار نشده؟ مهم نيست شما همه رو پشتيباني مي كنيد ،شركت طراحي سايت باني سايت با بهره گيري از قالب ها و CMS هاي اختصاصي قادر به ساخت ، بهبود و بهينه سازي انواع سايت هاي رسپانسيو مي باشد .

 1. http://kvn-electronic.royablog.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A
 2. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/18/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A
 3. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/16/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87+%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86
 4. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/14/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF
 5. http://mehr-electronic.royablog.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A
 6. http://iran-electronic.royablog.ir/post/18/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%AA+%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%D9%8A
 7. http://iran-electronic.royablog.ir/post/16/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%8A%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87+%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86
 8. http://iran-electronic.royablog.ir/post/14/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%8A+%E2%80%93+%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%85%D8%B1%D9%83%D8%B2+%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D8%AF
 9. http://iran-electronic.royablog.ir/post/12/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%8A+%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA+%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A
 10. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/19/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 11. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/17/Car-site-design--car-show-site-design.html
 12. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/15/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 13. https://tejarat-online.blogiran.net/Post/13/Sports-site-design.html
 14. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/10/Sports-site-design.html
 15. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/16/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 16. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/14/Car-site-design--car-show-site-design.html
 17. https://digital-marketing.blogiran.net/Post/12/Business-Center-Website-Design--Shopping-Center-Website-Design.html
 18. https://web24.blogiran.net/Post/11/%D8%AF%D8%B1+%D8%AD%D8%A7%D9%84+%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87+%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9...
 19. https://web24.blogiran.net/Post/17/Service-site-design--Service-company-site-design.html
 20. https://web24.blogiran.net/Post/15/Car-site-design--car-show-site-design.html

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۴۷:۱۱ توسط:صمن موضوع:

راهكارهاي پاركينگ هوشمند

راهكارهاي پاركينگ هوشمند

پاركينگ هوشمند مجموعه راهكارهاي هدفمند براي مديريت پارك ماشين ها در مجتمع هاي پر جمعيت و يا كل شهر هاي هوشمند است. به عبارتي دقيق تر هدف از يك راهكار پارك هوشمند براي حفاظت، كمك به اپراتورهاي پاركينگ در مديريت پارك خودروها، افزايش بهره وري، تقويت حفاظت و ارتقاي خدمات به مشتري مي باشد. به طور كلي سيستم پارك هوشمند، از يك دوربين مداربسته حفاظتي به عنوان سنسور استفاده مي كند كه به ويدئوآناليتيك مجهز است و كارها را با كمك هوش مصنوعي اجرا مي كند.

يكپارچه سازي پاركينگ هوشمند

در تعريف فرآيندهاي پاركينگ هاي هوشمند يك فرآيند سه مرحله اي اتفاق مي افتد كه اين سه مرحله عبارتند از تشخيص، تأييد و اجرا. كارشناسان معتقدند كه افزايش دقت و پاسخ آني در سيستم هاي پاركينگ هوشمند، عوامل ضروري براي تشخيص و تأييد پلاك خودروها و شناسايي تخلفات به شمار مي روند. همچنين قابليت پيشرفته در آناليتيك و وجود يك سنسور تصوير قدرتمند در دوربين شبكه اي، تشخيص و تأييد دقيق را در شرايط مورد نياز تضمين مي كند. با يكپارچگي بي نقص بين دستگاه ها (مانند يك بلندگوي صوتي)، تجزيه و تحليل و اجراي درست سيستم مديريت ويدئوي مركزي، واكنش ها سريعتر و  آسانتر مي شود. اين سيستم يكپارچه با تأييد و عملكرد سريع، بر پايه قوانين ايمني و حفاظتي منطبق است.

پيشگيري از سوءاستفاده از پاركينگ اتومبيلها

مزيت هاي اجراي پاركينگ هاي هوشمند بسيار زياد است اما در حالت كلي پارك هوشمند براي مشتريان چندين مزيت دارد؛ يكي سهولت در دسترسي به خدمات پاركينگ ها، سرعت در اجراي عمليات، امنيت بيشتر و همچنين رصد دقيق تر پاركينگ هاي هوشمند براي اطمينان از امنيت بالاي آنها. هايك ويژن   

اگرچه جلوگيري از دسترسي آسان و مطمئن به محوطه پاركينگ ممكن است ضروري ترين هدف به شمار رود، اما مزاياي ديگر آن به همان اندازه براي مشتريان در بازارهاي هدف مختلف اهميت دارد. در حالت كنترل گيت يك محوطه پاركينگ، اعطاي دسترسي به پلاك خودروهاي تأييد شده مي تواند به وسيله دوربينهاي داراي قابليت پلاك خوان ساده تر و سريعتر شود. اتومبيل هاي رجيستر و ثبت شده زماني كه سيستم تشخيص پلاك خودرو آنها را تأييد كرد، مي توانند به طور خودكار دسترسي مناسبي به محوطه پاركينگ داشته باشند. بازديد اتومبيلها بدون دسترسي از قبل تأييد شده مي تواند مديران حفاظتي را به وسيله يك دستگاه اينتركام يا تصويري، مطلع كند و اين تأييديه مي تواند توسط مدير حفاظت، از راه دور به دو حالت تصويري يا كلامي صورت گيرد.

يكپارچگي بي نقص بين دستگاه هاي متصل، يك فرآيند اجراي بي وقفه همراه با تشخيصي مطمئن را فراهم مي كند كه كاربران مي توانند از تأخير  و خطاي كمتر نسبت به نيروي انساني و سرعت عمل بالاي دستگاه هاي اتوماتيك بهره مند شوند. با همين سيستم، پرسنل خدمات رساني به مهمانان مي توانند وسايل نقليه مهم، VIP  و ويژه را به صورت پيش بينانه تأييد كنند تا اولويت را به اين وسايل نقليه بدهند.

بيشتر بخوانيد:    نصب دوربين مدار بسته   

پارك غير قانوني و تقويت قوانين پاركينگ

راهكارهايي كه با پارك غير قانوني در خيابانها مقابله مي كنند، از جهات متعددي تأثير مثبت دارند. مشتريان و مصرف كنندگان نهايي زماني كه بتوانند به كمك سيستم هاي صوتي، پاسخ آني بهتري بدهند از مزيت بي نظيري برخوردار خواهند بود.

اگر يك تخلف مربوط به پارك در خيابان رخ دهد، مانند پارك دوبل، يك هشدار سريع ارسال خواهد شد، كه مراكز حفاظتي را قادر مي سازد تا گام هايي براي حل شرايط به وجود آمده، پيش از تشديد سريع آن بردارند. علاوه بر آن، يك بلندگوي صوتي متصل به دوربين مي تواند به طور خودكار اعلاميه اي پخش كند؛ مانند «شما در حالِ پارك در يك مكانِ ممنوعه هستيد». اين صداي ضبط شده اغلب نقش يك بازدارنده خوب را ايفا مي كند و به متخلفين احتمالي هشدار مي دهد كه آنان تحت نظارت هستند.  قيمت دوربين مداربسته

بهبود خدمات حفاظتي

با يكپارچه سازي با ساير راهكارها، مزاياي پاركينگ هوشمند تا حد زيادي گسترده تر مي شوند. به عنوان مثال، هتل ها مي توانند از كدهاي QR استفاده كنند و آنها را براي مديريت پاركينگ مهمانان با فناوري تشخيص پلاك خودرو يكپارچه نمايند. هنگام رزرو يك اتاق در هتل، مهمان مي تواند شماره پلاك اتومبيل خود را ارائه كرده و يك كد QR دريافت نمايد تا به گاراژ و پاركينگ هتل دسترسي ايمن پيدا كند. با كمك سيستم هاي مناسب، مهمانان مي توانند به محض اينكه دوربين، شماره پلاكشان را برداشت، دسترسي يابند. تي وي تي 

تصوير بزرگتر آن است كه اتخاذ فناوريهاي پارك هوشمند با ارائه قابليت هايي كه فعاليت هاي كاري شان را ارتقا مي دهند، سيستم هاي حفاظتي را به يك شريك فعال در درآمد يك شركت تبديل كند. پيش بيني مي شود اين فناوري در آينده افراد را تا حد قابل توجهي به خود وابسته سازد.

 1. https://mahsaweb.namablog.net/Post/15/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 2. https://mahsaweb.namablog.net/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 3. https://webkaran.namablog.net/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 4. https://webkaran.namablog.net/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 5. https://webkaran.namablog.net/Post/15/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 6. https://webkaran.namablog.net/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 7. https://hamedweb.namablog.net/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 8. https://hamedweb.namablog.net/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 9. https://hamedweb.namablog.net/Post/15/%D8%AF%D8%B1+%D8%AD%D8%A7%D9%84+%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87+%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86+%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9...
 10. https://hamedweb.namablog.net/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 11. https://nimaweb.namablog.net/
 12. https://nimaweb.namablog.net/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 13. https://nimaweb.namablog.net/Post/15/Integrate-physical-security-with-ease-of-operation.html
 14. https://nimaweb.namablog.net/Post/13/Accepting-the-digital-transformation-in-the-security-industry.html
 15. https://samyarweb.iranblog.net/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 16. https://samyarweb.iranblog.net/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html
 17. https://samyarweb.iranblog.net/Post/15/%D8%A2%DB%8C%D8%A7+%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%D8%A7%D9%8B+%D8%AA%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D9%87+%D9%88+%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84+%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C+%D9%85%DB%8C+%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF+%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF+%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF%D8%9F+++++++
 18. https://samyarweb.iranblog.net/Post/13/Hybrid-cloud-application-in-video-management-software.html
 19. https://hamedweb.iranblog.net/Post/11/Safety-in-smart-cities.html
 20. https://hamedweb.iranblog.net/Post/17/Security-systems-in-the-retail-industry.html

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۷:۲۳ توسط:صمن موضوع:

ISO 9001: 2015 - دستگاه‌هاي مديريت كيفيت چيست؟

 

ISO 9001 به‌عنوان استاندارد بين‌المللي تعريف مي‌شود كه الزامات سيستم مديريت كيفيت (QMS) را مشخص مي‌كند. سازمان‌ها براي نشان دادن توانايي ارائه مداوم محصولات و خدمات متناسب با نيازهاي نظارتي مشتري و نظارتي ، از اين استاندارد استفاده مي‌كنند. اين استاندارد محبوب‌ترين استاندارد در سري ISO 9000 و تنها استاندارد اين سري است كه سازمان‌ها مي‌توانند گواهي دهند.

 

ISO 9001 براي اولين بار در سال 1987 توسط سازمان بين‌المللي استاندارد سازي (ISO) منتشر شد كه يك آژانس بين‌المللي متشكل از نهادهاي استاندارد ملي در بيش از 160 كشور است. نسخه فعلي ISO 9001 در سپتامبر 2015 منتشر شد.

چه كسي بايد از ويرايش ISO 9001: 2015 استفاده كند؟

ISO 9001: 2015 براي هر سازماني اعمال مي‌شود ، صرف نظر از اندازه و صنعت. بيش از 1 ميليون سازمان از بيش از 160 كشور جهان الزامات استاندارد ISO 9001 را بر روي دستگاه‌هاي مديريت كيفيت خود اجرا كرده‌اند.

 

سازمان‌ها از هر نوع و اندازه‌اي دريافتند كه استفاده از استاندارد ISO 9001 به آن‌ها كمك مي‌كند:

 

سازمان عمليات

بهره وري فرآيند را بهبود ببخشيد

پيشرفت مداوم

به كليه سازمانهاي استفاده كننده از ايزو 9001 توصيه مي‌شود كه در اسرع وقت به استاندارد ايزو 9001: 2015 بروند. اين نه تنها شامل سازمانهاي داراي گواهينامه ISO 9001: 2008 ، بلكه همچنين سازمانهايي است كه در آموزش يا اعتباربخشي به ديگران شركت مي‌كنند.

 

از 14 سپتامبر 2018 ، سازمان‌هايي كه در حال حاضر در ISO 9001: 2008 ثبت نام كرده‌اند ، بايد به استاندارد 2015 تبديل شوند.

 

راهنماي انتقال از ISO 9001: 2008 به ISO 9001: 2015 را مي‌توانيد از انجمن بين‌المللي اعتبار سنجي (IAF) بارگيري كنيد.

ISO 9001: 2015 چه مباحثي را پوشش مي‌دهد؟

ايزو 9001 بر اساس متد برنامه انجام كار بررسي مي‌كند و رويكردي فرآيند مدار را براي مستند سازي و بررسي ساختار ، مسئوليت‌ها و رويه‌هاي لازم براي دستيابي به مديريت كيفيت موثر در يك سازمان فراهم مي‌كند. بخشهاي مشخص شده استاندارد شامل بسياري از موضوعات مانند موارد زير است:

 

الزامات سيستم مديريت كيفيت ، شامل اطلاعات مستند ، برنامه ريزي و تعريف تعاملات فرآيندي

مسئوليت‌هاي مديريتي

مديريت منابع ، ازجمله منابع انساني و محيط كار سازمان

تحقق محصول ، شامل مراحل طراحي تا تحويل

اندازه گيري ، تجزيه و تحليل و بهبود سيستم مديريت كيفيت از طريق فعاليت‌هايي مانند حسابرسي داخلي ، اقدامات اصلاحي و پيشگيرانه

هدف از تغييرات ايجاد شده در بازنگري ايزو 9001 2015 اطمينان از تطابق ايزو 9001 با محيطهاي در حال تغيير سازمان‌ها است. برخي از عمده‌ترين به روزرساني ها در ISO 9001: 2015 شامل موارد زير است:

 

معرفي اصطلاحات جديد

برخي از اطلاعات را تغيير ساختار دهيد

تأكيد بر تفكر مبتني بر ريسك براي تقويت كاربرد رويكرد فرآيند

بهبود خدمات برنامه

افزايش الزامات رانندگي

هفت اصل استاندارد ISO 9001: 2015

هفت اصل استاندارد ISO 9001: 2015

 

چگونه مي‌توانم با ISO 9001: 2015 شروع كنم؟

چه شما در حال شروع سفر ISO 9001 خود باشيد و چه به سمت بازنگري سال 2015 برويد ، اولين قدم شما خريد نسخه‌اي از ISO 9001: 2015 است.

 

از 14 سپتامبر 2018 ، سازمان‌هايي كه در حال حاضر در ISO 9001: 2008 ثبت نام كرده‌اند ، بايد به استاندارد 2015 تبديل شوند.

 

نسخه‌هاي قبلي ISO 9001

ISO 9001 كه در اصل در سال 1987 منتشر شد ، در 1994 ، 2000 و دوباره در سال 2008 مورد بازنگري قرار گرفت. آخرين بازبيني در سپتامبر 2015 منتشر شد.

 

ISO 9001: 1994 علاوه بر ارائه توضيحات ديگر ، تغييراتي را براي بهبود كنترل بر نياز و طراحي و توسعه ايجاد كرده است. سري 1994 همچنين نقش ISO 9002 و 9003 را اندكي اصلاح كرد.

در اصلاحيه ISO 9001: 2008 تلاش شده تا موارد مطرح شده در هنگام اجراي ISO 9001: 2000 روشن شود.

برنامه ISO 9001 را تنظيم كنيد

برنامه ISO 9001 را تنظيم كنيد

 

ايزو 9001 چه مزايايي دارد؟

 

ايزو 9001 به سازمانها كمك مي‌كند تا اطمينان حاصل كنند كه مشتريانشان محصولات و خدمات باكيفيت بالا را به‌طور مداوم دريافت مي‌كنند ، كه به‌نوبه خود مزاياي زيادي ازجمله رضايت مشتري ، مديريت و كاركنان را به همراه دارد.

 

ازآنجاكه ISO 9001 الزامات لازم براي يك سيستم مديريت كيفيت موثر را تعريف مي‌كند ، سازمان‌ها دريافتند كه استفاده از استاندارد به آن‌ها كمك مي‌كند:

 

سازمان سيستم مديريت كيفيت

ايجاد رضايت مشتري ، مديريت و كارمند

به‌طور مداوم عمليات خود را بهبود مي‌بخشد

پس انداز هزينه‌ها

در نوادا ، منطقه مدرسه كلارك از ايزو 9001 براي پس انداز 174 ميليون دلار در طول 10 سال در هزينه‌هاي واقعي استفاده كرد و از هزينه آن جلوگيري كرد. بيش از 3000 كارمند مطابق با استانداردها آموزش ديده‌اند كه سه عنصر اساسي براي موفقيت سيستم را امكان پذير مي‌كند: آموزش ، برقراري ارتباط ، احترام و شايستگي.

 

گواهينامه ISO 9001

ISO 9001 تنها استاندارد سري ISO 9000 است كه سازمان‌ها مي‌توانند به آن اعتماد كنند. گواهينامه ISO 9001: 2015 به اين معني است كه سازمان ثابت كرده است:

 

از دستورالعمل‌هاي استاندارد ISO 9001 پيروي مي‌كند

اين نيازهاي خاص خود را دارد

نيازهاي مشتري ، الزامات قانوني و نظارتي را برآورده مي‌كند

او اسناد را نگه مي‌دارد

صدور گواهينامه مطابق با ISO 9001 با نشان دادن اينكه مشتريان محصولات و خدمات آن انتظارات را برآورده مي‌كنند ، مي‌تواند اعتبار يك سازمان را افزايش دهد. در برخي موارد يا در برخي صنايع ، صدور گواهينامه لازم است يا به‌طور قانوني لازم است. روند صدور گواهينامه شامل پياده سازي الزامات ISO 9001: 2015 و سپس تكميل يك مميزي ثبت نامي موفقيت آميز است كه تأييد مي‌كند سازمان اين شرايط را برآورده مي‌كند.

 

سازمان‌ها هنگام آماده سازي براي صدور گواهينامه سيستم مديريت كيفيت ISO 9001 بايد موارد زير را در نظر بگيرند:

 

هزينه‌هاي ثبت براي مميزي‌هاي ثبت نام ، نظارت و صدور گواهينامه مطابق با ISO 9001

سطح انطباق موجود با الزامات ISO 9001

ميزان منابعي كه شركت براي توسعه و اجرا به اين پروژه اختصاص خواهد داد

ميزان پشتيباني مورد نياز يك مشاور و هزينه‌هاي مربوطه

مقاله "هزينه چقدر است؟" را بخوانيد. براي چك ليست مي‌توانيد براي ارزيابي هزينه‌هاي گواهينامه ISO 9001 استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۸:۰۸ توسط:صمن موضوع:

لنت ترمز چيست؟

لنت ترمز چيست؟

لنت ترمز وظيفه ايجاد شتاب منفي لازم براي توقف خودروي در حال حركت را دارد. علاوه بر متوقف كردن كامل خودرو، كنترل حركت خودرو در سراشيبي، توقف مرحله اي، و كاهش سرعت به اندازه دلخواه را مي‌توان از وظايف اصلي اين سيستم دانست. حال براي توقف خودرو نياز به عضوي است كه نيروي اصطكاك منفي (مخالف حركت گردشي چرخ) را براي ما ايجاد كند، اين عضو لنت نام دارد. لنت ترمز، به ديسك يا كاسه ترمز وارد مي‌شود تا اصطكاكي مناسب براي ايجاد شتاب منفي در خودرو ايجاد كند.

لنت ترمز

لنت ترمز

لنت ترمز

لنت ترمز تيگران

كار لنت ترمز(brakepads) ابجاد شتاب منفي لازم براي توقف خودروي در حال حركت است علاوه بر متوقف كردن كامل خودرو، كنترل حركت خودرو در سراشيبي، توقف مرحله اي، و كاهش سرعت به اندازه دلخواه را مي‌توان از وظايف اصلي اين سيستم دانست. حال براي توقف خودرو نياز به عضوي است كه نيروي اصطكاك منفي (مخالف حركت گردشي چرخ) را براي ما ايجا كند، اين عضو لنت نام دارد.
لنت ترمز خودرو، به ديسك يا كاسه ترمز وارد مي‌شود تا اصطكاكي مناسب براي ايجاد شتاب منفي در خودرو ايجاد كند.در اثر اين نيروي مخالف، انرژي جنبشي عضومحرك (نيروي گردشي چرخ) اصطكاك و اصطكاك به انرژي حرارتي تبديل،و درنهايت گرماي توليدي در فضا پخش مي‌شود. دستگاه ترمز به وسيله سيستم‌هاي مكانيكي، خلااي، هواي فشرده،و هيدروليكي فعال مي‌شود.
همان طور كه ذكر شد سيستم‌هاي مختلفي براي موقف كردن مطمئن وايمن خودرو‌ها طراحي شده، كه معمول ترين آنها در خودروهاي سواري، لنت ترمز هيدروليكي دومداري و ترمز دستي مكانيكي است. حالا اين سيستم لنت ترمز خودروي ما بايد اين توانايي را داشته باشد كه خودرويي راكه با سرعت متوسط ?? كيلومتر درساعت، كه درحال حركت است، درمواقعي كه راننده تشخيص دهد، به خوبي عمل كرده و سريع خودرو رامتوقف كند.ولي آيا اين نيرويي كه راننده به پدال وارد مي‌كند در حدي هست(قدرت كافي) كه خودروي مارا متوقف كند؟ به طور قطع نه! پس به يك وسيله مكمل و تقويت كننده، براي افزايش چند برابري نيرو نياز داريم.اين وسيله بوستر است.

بوستر خلاء لنت لنت ترمز خودرو

كلمه بوستر به معني تقويت كننده است. بوستر خلااي، همان طور كه ذكر كردم براي ايجاد فشار مورد نياز در سيستم هيدروليك مدار استفاده مي‌شود.بوسترها از يك بدنه فلزي كه شامل يك سوپاپ، يك ديافراگم، فنر برگشت دهنده، يك صفحه معلق،و ميله اي كه از مركز بوستر مي‌گذرد از يك سو به پيستون سيلندر اصلي و از سوي ديگر به پدال متصل است. (يكي ديگر از بخش‌هاي اصلي بوستر، سوپاپ يكطرفه است) براي استفاده از بوستر دو عامل بكار گرفته مي‌شود، يكي خلا موتور و ديگري فشار جو . ديافراگم كار جداسازي، محيط بوستر را به دومحيط جدا يعني خلا و فشار تقسيم مي‌كند. سوپاپ يكطرفه، به هوا فقط اجازه ورود به بوستر را مي‌دهد،

لنت ترمز تيگران
اگر موتور خودرو خاموش باشد يا نشتي درلوله‌ها(شيلنگ)بوستر ايجاد شود, سوپاپ يكطرفه اجازه ورود هوا به بوستر را نمي‌دهد.اين مهم است، چون بوستر خلااي بايد بتواند تا چندين بار پس از خاموش شدن موتور نيروي وارده به پدال را تقويت كند، زيرا شما هرگز دوست نداريدوقتي در مسيري حركت مي‌كنيد، بهر دليل موتور اتومبيل شما خاموش شود. لنت ترمز خودرو از كار بيفتد.بوستر خلااي طراحي ساده اي دارد. در خودرو‌هاي بنزيني موتور خلا، مناسبي را براي بوستر ايجاد مي‌كند.خلا بوستر از طريق شيلنگ رابطي كه بر روي سوپاپ يكطرفه اي متصل است، كه اين سوپاپ خود بر روي مانيفولد ورودي هوا نصب مي‌باشد.در خودرو‌ها با بوستر خلااي، زماني كه راننده بر روي پدال ترمز فشار وارد مي‌كند، پدال لنت ترمز به ميله اي كه از ميان بوستر به سيلندر اصلي هيدروليكي لنت ترمز كه متصل است فشار وارد مي‌كند.
بوستر پيستون بزرگي داردكه در موقع استفاده از ترمز طرف جلوي آن(سمت سيلندر اصلي) به خلا موتور وطرف عقب آن، به فشار جو مرتبط است.
موتور خلا نسبي را در هر دو سوي ديافراگم ايجاد مي‌كند ولي وقتي كه پدال را فشار مي‌دهيد، با فشار دادن پدال ميله اي كه به سيلندر اصلي هيدروليكي متصل است هم حركت مي‌كند، اين حركت باعث ايجاد اختلاف فشار بين دوطرف پيستون بوستر شده، فشار موثري بر روي سطح پيستون وارد مي‌كندو نيروي مناسبي بوجود مي‌آيد. ميله سوپاپي را باز مي‌كند كه به هواي بيرون اجازه ورود به پشت ديافراگم را مي‌دهد در حالي كه سمت ديگر ديافراگم خلا مي‌ماند، به اين ترتيب فشار وارده بر يك سوي ديافراگم بيشتر مي‌شود، اين نيرو بر فشردن روغن ترمز به ميله فشاري پيستون بوستر، اعمال مي‌گردد و هنگامي‌كه پدال رها مي‌شود ارتباط هواي بيرون با پشت ديافراگم قطع شده و دو سوي  ديافراگم به هم مرتبط مي‌شوند، در نتيجه در هر دو طرف ديافراگم خلا ايجاد مي‌شود و همه شرايط به حالت اوليه برمي‌گردد.

لنت ترمز خودرو

هنگامي‌كه خودرو در حركت است و به هر دليلي راننده از لنت ترمز اتومبيل استفاده كند، سيستم لنت ترمز عمل خود را براي متوقف كردن آن شروع مي‌كند، نيرو وزن خودرو از روي چرخ‌هاي عقب كاسته مي‌شود و بر روي چرخ‌هاي جلو متمركز مي‌شود. بنابراين بايستي نيروي لنت ترمز در چرخ‌هاي جلو بيشتر از چرخ‌هاي عقب باشد و به همين علت سيستم عمل كننده لنت ترمز در چرخ‌هاي جلو قوي تر از چرخ‌هاي عقب طراحي مي‌شود( دودليل مهم ديگر هم وجود دارد كه بايد سيستم ترمز در چرخ‌هاي جلو قويتر باشد” يكي جلوگيري از سر خوردن خوردن در مسير و جاده‌هاي لغزنده، و دومين عامل اين است كه تسلط ترمز برخودرو براي توقف سريع تر بايد، نيروي بزرگتر نسبت به نيروي انرسي باشد كه به خودرو اجازه توقف را نمي‌دهد).

ايجاد تناسب لازم در تقسيم نيروهاي لنت ترمز بين چرخ‌هاي عقب و جلو، به نحوي كه هيچكدام از آنها قفل نشود از وظايف طراحان سيستم ترمز خودرو مي‌باشد. به همين دليل بيشتر خودروهاي جديد برروي دو چرخ جلوي خودرو از ديسكهاي ترمز استفاده مي‌كنندو در بعضي ديگر از خودروها هر چهار چرخ مجهز به ديسكهاي ترمز هستند ديسك ترمز بهترين نوع سيستم لنت ترمز شناخته شده است. ديسكهاي ترمز در بسياري از موارد در توقف لوكوموتيوها تا هواپيماها به كار مي‌روند. ترمزهاي معمول امروزه در خودروها به دو نوع طراحي و ساخته مي‌شوند :

?)ترمزهاي ديسكي شناور

?)ترمزهاي ديسكي با پايه ثابت

ترمزهاي ديسكي شناور، باپايه اي بصورت كشويي ساخته مي‌شود. دريك طرف آن، لنت تكيه مي‌كندودرطرف ديگرش،فقط يك پيستون هيدروليكي وجود دارد، كه در پشت سر لنت ديگر قرار مي‌گيرد. دوعدد ميله فولادي در داخل قطعه اي رابط بكار رفته است كه باعث مي‌شود كه فك‌هاي پايه، در درون آن حركت كنند. زماني كه لنت ترمز فعال مي‌شود، روغن تحت فشار سيلندر اصلي، به پشت تنها پيستون آن اثر كرده، پيستون را به خارج از محيط قرار گيري خود هدايت مي‌كند، سپس پيستون لنت را به ديسك مي‌چسباندو وقتي پيستون به آخرين نقطه كورس خود رسيد، نيروي فشاري روغن، پايه‌هاي ترمز را عقب مي‌كشد، در نتيجه لنت بين دو ديسك فشرده مي‌شود.
لنت ترمز‌هاي ديسكي با پايه ثابت ، معمولا ?تا ? پيستون دارد. در موقع وارد آمدن فشار روغن ترمز، هر ?يا ?پيستون ، بطور متقابل به سمت هم حركت مي‌كنند و ديسك را در ميان خود مي‌فشارند. در اين سيستم، پايه پيستون‌ها ثابت است و به عضو ثابت محور، بسته مي‌شوند.

لنت ترمز تيگران

طرز كار سيلندر اصلي لنت ترمز

وظيفه سيلندر اصلي لنت ترمز افزايش فشار در روغن و ارسال آن به مدارت روغن در چرخ‌هاي مختلف ، براي كاستن سرعت يا توقف خودرو است، و همان طور كه ذكر كردم از تقويت كننده بوستر براي افزايش فشار روغن استفاده مي‌شود.

سيلندر ترمز

براي ايمني بيشتر در مدارات سيستم ترمز، از سيستم لنت ترمز دومداري استفاده مي‌شود. در اين سيتم دو مدار جداگانه و مستقل از هم بكار مي‌رود، كه در صورت خرابي يكي از مدارها ، مدار دوم به كار خود ادامه دهد.

از مهمترين عواملي كه براي استفاده از ترمزهاي ديسكي مي‌توان نام برد:
?)ايجاد شتاب منفي بيشتر نسبت به لنت ترمزهاي كاسه اي
?)سايش مساوي در هر دو لنت، به شرطي كه سيستم درست عمل كندوانتقال حرارت بخوبي انجام شود
?)ايجاد صداي كمتر به نوع كاسه اي
?)ضريب افزايش نيرو در سرعت‌هاي مختلف ثابت است، و كيفيت لنت ترمز در طول متوقف شدن كامل، نسبت به سرعت
تغيير نمي‌كند.
?)حساسيت لنت ترمز خودرو در مقابل ساييدگي كمتر، وسيستم ترمز گرماي كمتري را جذب مي‌كند.

لنت ترمز پرايد تيگران

معايب لنت ترمزهاي ديسكي

?) در مقابل گرد و غبار و رطوبت، حساسيت زيادي دارد
?)نيروي زيادي براي ترمز كردن نياز است، چون نيروي عمل خودكار و افزايش ضريب نيرو در آن وجود ندارد.
?)قيمت تمام شده اين نوع ترمز گران تر از نوع كاسه اي است. به همين دليل امروزه از نوع شناور كه ساختمان ساده تر و نسبت به نوع ثابت يك پيستون كمتر دارد بيشتر كاربرد دارد.

سيستم‌هاي ترمز مختلفي براي موقف كردن مطمئن وايمن تا به امروز طراحي و ساخته شده اندكه در خودرو‌هاي
معمولي، ترمز هيدروليكي پايي دومداري و ترمز دستي از آن جمله اند.
توليد سيستم ترمز هيدروليكي يك مداري از سال ???? ميلادي به بعد در اروپا ممنوع شدو از آن پس كليه خودرو‌ها با ترمز هيدروليكي دومداري ساخت مي‌شوند.

ترمز دستي (ترمزپارك)

از ترمز دستي كه معروف به ترمز پارك است براي ساكن كردن خودروي پارك شده(خاموش يا روشن)استفاده مي‌شود.

ترمز پارك

سيستم‌هاي لنت ترمز بايد به گونه اي بايد طراحي شود كه اين توانايي را داشته باشد كه خودرو را در شيب ?? % يا زاويه اي معادل ??,? ساكن نگه دارد، و از حركت خودرو جلو گيري كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۹:۲۵ توسط:صمن موضوع: